کشف یک تُن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

4 مهر 1395 ساعت 15:48


فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از افزایش ۴۳ درصدی انهدام باندهای مواد مخدر در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار رحیمی در نشست خبری افزود: امسال دستگیری اشرار، معاندان و وابستگان به گروهک‌ها ۸۵ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان در ادامه بیان کرد: در ۶ ماهه امسال نیروی انتظامی در دستگیری سارقان ۱۹ درصد و در کشفیات سوخت نیز هفت درصد، افزایش عملکرد و کشفیات داشته است.

وی خاطرنشان کرد: سرقت‌های مسلحانه در سطح استان ۲۶ درصد کاهش داشته و در شهرستان چابهار نیز انواع و اقسام جرائم ۲۳ درصد کاهش داشته است.

سردار رحیمی در ادامه از عملیات شب گذشته پلیس ایرانشهر در درگیری با قاچقچیان مواد مخدر خبر داد و گفت: در این عملیات یک تن و ۱۵ کیلوگرم مواد مخدر کشف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: این میزان مواد مخدر در کوه‌های نوک آباد زردکوه ایرانشهر کشف شده است.

سردار رحیمی گفت: چند باند مواد مخدر به دنبال دستگیری نصیر بامری قاچاقچی بین‌المللی در سیستان و بلوچستان دستگیر شده اند.

وی اظهار کرد: یکی از باندهایی که امسال توسط نیروی انتظامی منهدم شده، در سیب سوران بوده که سه نفر بودند و کار تله‌گذاری و پرتاب نارنجک و غیره را انجام می‌دادند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: در زمینه مبارزه با قاچاق کالا به طور جدی تلاش کرده‌ایم که امسال به ارزش ۳۱۴ میلیارد ریال کشفیات کالای قاچاق بوده است.

سردار رحیمی افزود: در کشفیات قتل‌ها به نسبت عقب هستیم، امسال در چابهار ۱۴ فقره قتل به وقوع پیوسته که ۶ مورد از آنها کشف و سرنخ سایر قتل‌ها نیز به دست آمده و به زودی نتیجه آن ارسال می‌شود.

وی از دستگیری یک باند جاعل اسناد و مدارک دولتی در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این باند چهار نفره بود که همه دستگیر شده و به جرائم خود اعتراف کرده‌اند.

سردار رحیمی تصریح کرد: در سال‌جاری ۵۳ نفر کاهش کشته در سطح استان داشته‌ایم که ۱۰ نفر داخل شهر، ۲۱ نفر در حوزه پلیس راه شمال و ۲۲ نفر در حوزه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.

وی از افزایش پرونده‌های قاچاق در استان خبر داد و افزود: ۳ هزار و ۷۳۹ خودرو امسال در امر قاچاق کالا مشارکت داشته‌اند که توقیف شده و این رقم نشان از افزایش ۵۷ درصدی توقیف خودروها در این زمینه دارد.


کد مطلب: 395608

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciuwapvt1a3q2.cbct.html?395608

الف
  http://alef.ir