بیانیه مجلس خبرگان در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا

5 مرداد 1396 ساعت 23:24


مجلس خبرگان رهبری در پایان دومین نشست مشترک هیات‌رئیسه و رؤسای کمیسیون‌ها بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، مجلس خبرگان رهبری در پایان دومین نشست مشترک هیات‌رئیسه و رؤسای کمیسیون‌ها بیانیه‌ای را صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

مجلس خبرگان رهبری به عنوان قلب تپنده نظام اسلامی و پشتیبان ولایت فقیه بر اساس کلام گهربار حضرت امام (ره)  که فرمود: «مجلس خبرگان، تقویت رهبری است.» در پایان دومین جلسه مشترک خود بر نکات زیر تأکید می‌نماید:

۱. در آستانه تشکیل دولت دوازدهم ضمن قدردانی از ملت شریف ایران اسلامی که در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب حضور حداکثری را به نمایش گذاردند، به ریاست‌محترم جمهوری توصیه می‌شود در معرفی وزرا و تشکیل کابینه، تعهد، تخصص و ولایتمداری را سرلوحه انتخاب اعضای دولت جدید قرار دهد.

۲. مسائل فرهنگی - اجتماعی و آسیب‌های فضای مجازی یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام است. لذا از دولت و نهادهای فرهنگی کشور می‌خواهد با تکیه بر مبانی دینی و اتخاذ سیاست‌های صحیح و نظارت بر حسن اجرای امور از بروز معضلات اجتماعی و آسیب‌زا بکاهند.

۳. مجلس خبرگان رهبری با حمایت از سیاست‌های کلی نظام، اقتصاد مقاومتی را با اتکاء به عزم ملی و خودباوری قابل تحقق دانسته و با تاکید بر اجرای این سیاست‌ها که مبتنی بر احکام نورانی اسلام (لن یجعل‌الله للکافرین علی المسلمین سبیلا) و فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است، راه برون‌رفت از تحریم‌ها و حل مشکلات اقتصادی، فقر و بیکاری را در اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌داند.

۴. مسأله قدس و انتفاضه مردم مظلوم فلسطین به عنوان آرمان بلند بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در قلوب بیدار جهانیان همچنان زنده است و بحمدالله جوانان مقاوم فلسطینی امروز به این نتیجه رسیده‌اند که مقاومت تنها راه مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی است.

۵. حمایت از سپاه پاسداران، بنیه دفاعی و قدرت موشکی جمهوری اسلامی که دستاورد مهم انقلاب اسلامی و ثمره تلاش‌های شبانه‌روزی فرزندان غیور این مرز و بوم است، همواره باید به عنوان یک راهبرد و افتخار ملی، پاس داشته شود و نباید وجه‌المصالحه منافع زودگذر حزبی و جناحی قرار گیرد.

۶. تحریم‌های جدید آمریکا همچون ۳۸ سال گذشته نه تنها تأثیری بر روند رو به جلوی نظام مقدس جمهوری اسلامی و عزم ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی ندارد که اتحاد، انسجام و تکیه بر توانایی‌های خود، شعار «ما می‌توانیم» ‌را در عرصه عمل معنا خواهد نمود.»
 


کد مطلب: 496200

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciuqa5ut1a3r2.cbct.html?496200

الف
  http://alef.ir