شرکت نفت زیر بار پرداخت عوارض آلایندگی در اهواز نمی‌رود

29 دی 1395 ساعت 14:02


عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به امتناع صنایع و شرکت‌های آلاینده از جمله شرکت نفت از پرداخت عوارض آلایندگی گفت: استاندار خوزستان باید به این مساله ورود کرده و با تشکیل کارگروهی که دارای قدرت اجرایی است، صنایع را ملزم به پرداخت عوارض آلایندگی و انجام تعهداتشان در زمینه کمربند سبز اهواز کند.

آذر زمانپور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آلودگی هوای اهواز در بیشتر روزهای سال، اظهار کرد: ریزگردها، ریختن پسابهای بیمارستانی به رودخانه کارون و آلودگی ناشی از فعالیت صنایع آلاینده در اهواز، سلامتی مردم و به ویژه گروه های پرخطر را در معرض خطر قرار داده است.

وی با اشاره به امتناع صنایع آلاینده از پرداخت عوارض آلایندگی به شهرداری، تصریح کرد: شرکت‌های متمولی مانند شرکت نفت و صنایع فولاد علی رغم حجم بالای آلایندگی خود، زیر بار پرداخت عوارض آلایندگی به شهرداری نمی‌روند. در منطقه صنایع فولاد روی خیابان ها و حیاط  منازل  در تمام روزها، لایه سیاهی از دود قرار می گیرد که ناشی از فعالیت شرکت صنایع فولاد است. این لایه دود با ورود به بدن چه بلایی بر سر مردم و سلامت آنان خواهد آورد؟ با این وجود این شرکت حاضر به پرداخت عوارض آلایندگی نمی شود.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: شرکت متمول و بسیار گسترده ای مانند شرکت نفت که با فعالیت خود در اهواز همه روزه حجم زیادی از آلاینده های بسیار خطرناک را وارد هوای اهواز می‌کند، نه تن