اطلاعیه سفارت ایران در آنکارا: در سفر به ترکیه از حضور در مناطق نامطمئن خودداری کنید

12 مهر 1395 ساعت 8:47


سفارت ایران در ترکیه به هموطنان‌مان توصیه کرد که در هنگام سفر به این کشور از حضور در اماکن پر ازدحام و نامطمئن خودداری کنند.

به گزارش ایسنا، سفارت کشورمان در ترکیه اعلام کرده است: باتوجه به وقوع برخی حوادث ناگوار برای هموطنان، با تاکید در مورد اهمیت رعایت مقررات وضعیت فوق‌العاده در جمهوری ترکیه ، مجددا توصیه می‌شود در صورت اقامت و یا ضرورت انجام مسافرت، با دقت نظر و توجه نسبت به هشدار های نمایندگی و سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران درترکیه و دستگاه های مربوط کشور میزبان، از حضور در اماکن پر ازدحام و نامطمن اکیدا خودداری کنند.

رسانه‌های ترکیه پیش‌تر خبر داده بودند که پنجشنبه گذشته دو گردشگر ایرانی ۲۹ و ۴۰ ساله توسط شهروندان ترکیه‌ای به مراکز تفریحی برده شده بودند و در منطقه فاتح استانبول مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. این شهروندان ترک قصد اخاذی از دو گردشگر ایرانی داشته و از آن‌ها مبلغ بیشتری از آنچه که توافق شده بود را طلب کرده بودند که این موضوع باعث درگیری و ضرب و شتم میان آنها شد. در نتیجه این درگیری این دو گردشگر به شدت زخمی و مجروح و سپس به بیمارستان منتقل شدند که باوجود تلاش‌ها برای نجات آنها فرد ۴۰ ساله جان خود را از دست داد.


کد مطلب: 398326

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcirvapqt1a3p2.cbct.html?398326

الف
  http://alef.ir