آیت‌الله مکارم شیرازی: برجام کار خوبی بود که صورت گرفت

3 بهمن 1395 ساعت 14:55


«اگر مسئله اقتصاد مقاومتی را مورد توجه قرار دهیم و به توان داخل تکیه کنیم، در صورتی که آمریکایی‌ها برجام را پاره کنند ما همچنان روی پای خود می‌ایستیم.»

به گزارش ایسنا، آیت‌الله مکارم‌شیرازی در جمع طلاب و فضلای مدارس علمیه بناب، تهران و کرمان با بیان اینکه غربی‌ها آبروی خودشان را با حمایت از عربستان برده‌اند اظهار داشت: عربستان یمن را به مخروبه‌ای تبدیل کرده، اما تنها دلیلی که هنوز غربی‌ها با وجود این جنایاتِ سعودی‌ها از آن‌ها حمایت می‌کنند، همان درآمدهای مالی است، آنها می‌دانند عربستان هیچ یک از معیارهای حقوق بشر را رعایت نمی‌کند، ولی باز هم از او حمایت می کنند.

وی با اشاره به اینکه کسانی که در پست‌های اجتماعی هستند باید در مسئله برجام که این روزها موردتوجه قرار گرفته ‌دقت کنند اظهار کرد: برجام کار خوبی بود که صورت گرفت؛ اما نباید همه سرنوشت کشور را به برجام گره بزنیم، نباید خیال کنیم همه سرنوشت ما به برجام گره خورده است.

این مرجع تقلید بر لزوم توجه به مسئله برجام تاکید کرد و ادامه داد: اگر مسئله اقتصاد مقاومتی را مورد توجه قرار دهیم و به توان داخل تکیه کنیم، در صورتی که آمریکایی‌ها برجام را پاره کنند ما همچنان روی پای خود می‌ایستیم.

وی با انتقاد از برخی رسانه‌ها که تلاش می‌کنند برجام را تنها راه نجات کشور معرفی کنند اظهار داشت: این رویکرد عیب است، از این جهت که دشمن از آن به عنوان نقطه ضعف ما استفاده می‌کند، از همین رو نباید از برجام برای خود پاشنه آشیل بسازیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: تکیه کشور به برجام و ناتوانی در برابر تحریم‌ها واقعیت ندارد، اگرچه برجام اتفاق خوبی بود و عده‌ای در این زمینه زحمت کشیدند؛ اما اگر بخواهیم بگوییم بدون آن زندگی برای مردم ممکن نیست، اشتباه است.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه باید در مقابل دشمن با تمام قوا ایستادگی کنیم خاطرنشان کرد: خیانت در اموال کشور و اموال بانک‌ها مشکل بزرگی است، از همین رو یکی از مهم‌ترین وظایف کوتاه کردن دست ظالم از گریبان مسلمانان مظلوم است.

وی با اشاره به حمایت‌های ایران از مردم سوریه، یمن و عراق فرمودند: باید جلوی ظالم را بگیریم، یکی از این راه‌ها هم موفقیت هر چه بیشتر در رشد علمی است، در حقیقت عقب‌ماندگی از نظر علم و دانش سبب انواع عقب‌ماندگی‌ها می‌شود


کد مطلب: 437764

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciqya55t1apy2.cbct.html?437764

الف
  http://alef.ir