تندبادی با سرعت ۷۰کیلومتر در راه تهران

10 شهريور 1394 ساعت 16:41


معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از پیش‌بینی سازمان هاشناسی برای وزش باد شدید و بارش رگبار در پایتخت خبر داد.

مرتضی اکبرپور در این باره به ایسنا گفت: براساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی امروز وضعیت مشابه آنچه که عصر دیروز در ۵ استان کشور داشتیم، رخ نخواهد داد؛ اما پیش‌بینی شده است باد شدید با سرعت بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت عصر امروز نقاطی از استان تهران و پایتخت را در برگیرد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور افزود: همچنین بارش رگباری باران در نقاط مختلفی از تهران پیش‌بینی می‌شود.

وی از آماده‌باش کلیه دستگاه‌های امدادی برای عصر امروز خبر داد و گفت: از شهروندان نیز درخواست می‌کنیم که از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

آماده باش پلیس راهور

ز آنجاییکه مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به احتمال دوباره وزش باد و طوفان هشدار داد راهور پایتخت هم برای طوفان احتمالی اعلام آمادگی کرد. طبق پیش بینی سازمان هوا شناسی امشب هم در تهران احتمال وزش دوباره تندباد، رگبار و رعد و برق و افزایش گرد و غبار وجود دارد از این رو جانشین پلیس راهور تهران بزرگ هشدارهایی را درخصوص رانندگی در شرایط طوفانی و گرد و غبار به رانندگان ارائه کرد.

سرهنگ حسن عابدی در این باره به ایسنا گفت: با توجه به اینکه سازمان هواشناسی و سازمان مدیریت بحران نسبت به وزش باد شدید و طوفان برای عصر امروز در پایتخت هشدار داده است، لازم است رانندگان نیز مواردی را حین رانندگی رعایت کنند.

او با بیان اینکه در مرحله اول به رانندگان و تمام شهروندان توصیه می‌شود که در چنین شرایطی از بیرون آمدن از خانه و ترددهای غیرمجاز پرهیز کنند، گفت: اگر چنانچه رانندگان به هر دلیلی مجبورند در این شرایط در خیابان باشند، لازم است هنگام بروز طوفان از توقف در باندهای عبوری معابر خودداری کرده و خودروی خود را در محل امنی متوقف کنند.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: رعایت سرعت مطمئنه، موضوعی ضروری در این شرایط است و منظور از سرعت مطمئنه، سرعتی است که راننده در آن بتواند خودروی خود را کنترل کند.

عابدی از شهروندان خواست حتما چراغ‌های خودروی خود را روشن نگه داشته و ضمن رعایت فاصله طولی مناسب به مسیرشان نیز توجه کافی را داشته باشند.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ از عابران پیاده خواست در هنگام گرد و غبار از ایستادن در حاشیه خیابان‌ها و بزرگراه‌ها و همچنین عبور از عرض خیابان جدا خودداری کنند چرا که کاهش افق دید ممکن است موجب برخورد وسیله نقلیه با آنان شود.

او با اشاره به احتمال بروز تصادف در این شرایط ادامه داد: در صورتی که تصادفی رخ بدهد، لازم است که رانندگان خودروی خود را به حاشیه مسیر منتقل کنند تا از بروز حادثه‌ای دیگر جلوگیری شود.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در پایان از آماده باش کامل پلیس راهور در این شرایط خبر داد و گفت: در صورت بروز طوفان یا وزش باد شدید همکاران من در مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی آماده خدمت به شهروندان بوده و در حالت آماده باش قرار دارند.

هوای بسیار ناسالم

همچنین شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرد که با وجود طوفان و افزایش غلظت ذرات معلق هوا، شاخص کیفیت هوا فراتر از حد مجاز و در شرایط بسیار ناسالم قرار دارد که با توجه به هشدار سازمان هواشناسی این شرایط امشب هم تداوم دارد.

از این رو شهروندان باید از توقفهای غیرضرور خودداری کنند.


کد مطلب: 292260

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciqrarut1a3r2.cbct.html?292260

الف
  http://alef.ir