آخرین تحولات حلب؛ تعیین خط قرمز از سوی روسیه برای ادامه پیشروی نیروهای تحت حمایت ترکیه برای ورود به «الباب»

3 آذر 1395 ساعت 13:15


منابع میدانی از بر این اعتقادند که تعیین خط قرمز از سوی روسیه برای ادامه پیشروی نیروهای تحت حمایت ترکیه برای ورود به «الباب» مهم‌ترین عامل کند شدن روند حرکت نیروهای تحت حمایت ترکیه به سمت این شهر است.

به گزارش  تسنیم، فرماندهی ارتش سوریه به منظور حفظ سلامت شهروندان سوری بار دیگر از عناصر مسلح مستقر در مناطق شرقی حلب خواستار خروج و یا تسلیم آنها شد. هواپیماهای نظامی ارتش سوریه نیز اعلامیه‎هایی را درباره خروج عناصر مسلح در شرق حلب و یا تسلیم آنها همراه با تحویل سلاح، پخش کردند.

ارتش سوریه همزمان با ارائه این درخواست و پخش هوایی اعلامیه‌ها، فشار نظامی گسترده‎ای را علیه تروریست‎های مستقر در مناطق شرقی حلب وارد می‌کند تا عناصر تروریستی مانع خروج شهروندان سوری نشوند و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده نکنند.

از سوی دیگر، ارتش سوریه در حال حاضر تلاش می‌کند تا از محور مقابل مناطق شرقی، امنیت فرودگاه بین‌المللی حلب را که تروریست‌ها هر روز در صدد هدف قرار دادن آن با موشک‎های گراد هستند، تأمین کند.

یک منبع میدانی سوریه در این باره گفت: زیاد بودن تعداد ساختمان‎های مسکونی در داخل مناطق شرقی حلب مانع پیشروی سریع ارتش سوریه می‌شود و این امکان وجود ندارد ک