چرا دو غول بزرگ فوتبال جهان شکوه گذشته را ندارند؟

5 آبان 1394 ساعت 14:30


به‌راستی چرا در این فصل خبری از بارسلونا یا رئال مادرید باشکوه سال‌های گذشته نیست؟ در پاسخ به این سوال و در اولین مورد به مشکلات ناشی از فیفا اشاره می کنند که شاید تا حدودی درست باشد اما دلیل قانع کننده ای نیست.
به گزارش مشرق، دو تیم فوتبال رئال مادرید و بارسلونا در فصل جاری لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا عملکرد مطمئن و کاملا قابل قبولی نداشته اند.

وقتی از مادرید یا بارسلونا سخن به میان می آید باید به میزان توقعی که از این دو تیم وجود دارد، توجه داشت، به عنوان مثال پیروزی دو بر صفر بارسلونا در دور رفت از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا اتفاق خیلی با ارزشی نیست که طی آن هواداران بارسلونا همه مشکلات و ناکامی های تیمشان را فراموش کنند و به این که تیمشان در رتبه سوم جدول لالیگا حضور دارد دل ببندند و منتظر روزهای خوب باشند، بارسلونا باید همیشه در روزهای خوب قدم بزند و در شأن این باشگاه نیست که وارد بحران شود!

چنین توقعی البته چندان هم دور از انتظار نیست و با توجه به عملکرد بارسلونا در چند سال گذشته شاید حتی بدیهی و منطقی هم به نظر برسد.

شبیه همین وضعیت را در قلب برنابئو و داخل اردوگاه رئال مادرید مشاهده می کنید، جایی که قرار نیست یا مصدوم شدن دو یا سه ستاره تیم از بین برود، این کهکشان باید آنقدر ستاره داشته باشد که از فرط ستاره و ترافیک ابرستاره جای خالی برای نامهای بزرگ دنیای فوتبال نباشد. در چنین شرایطی تساوی در دربی مادرید یعنی یک فاجعه و رافائ