۵ هزار نفر کاندیدای انتخابات نظام پزشکی شدند

14 تير 1396 ساعت 9:03


رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی با اشاره به ثبت نام ۵ هزار کاندیدا در انتخابات نظام پزشکی کشور، گفت: اجازه لطمه زدن به جایگاه پزشکان را نخواهیم داد.

به گزارش مهر، محمدحسین قربانی درباره برخی اعتراضات نسبت به برگزاری انتخابات نظام پزشکی، افزود: هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در همه ابعاد شفاف تر و قاطع تر تشکیل می شود و بر اساس آخرین اخبار ثبت نام در این دوره دو برابر بوده است.

وی ادامه داد: صلاحیت ها درچارچوب قانون و بر اساس اصل برائت و حفظ شان و منزلت جامعه پزشکی لحاظ شد که حال ممکن است عده ای در این زمینه اعتراض هایی داشته باشند که بدون شک اعتراض همه افراد را با نکته سنجی پیگیری شده است تا جایی که از برخی از این افراد دعوت کردیم تا در هیات نظارت حضور یابند و صبحت های خود را مطرح کردند.

قربانی تصریح کرد: حال فرصت دیگری تا روز ۱۸ تیرماه برای برخی افرادی که اعتراض خود را اعلام نکرده اند و صلاحیت آنها محرز نشده است در نظر گرفته شده تا حضوری اعتراض خود را بیان کنند.

وی یادآور شد: بدون شک هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی اجازه نخواهد داد به شان و جایگاه لطمه ای وارد شود و ذره ای از حق و حقوق افراد تضییع گردد.

قربانی با بیان اینکه بیش از ۵ هزار نفر در این انتخابات ثبت نام کردند، افزود: با این روند قطعا انتخابات پرشور و نظام پزشکی قدرتمندی را خواهیم داشت و امید است در تاریخ مقرر انتخابات پرشور و نشاط خوبی برگزار شود.

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده مبنی بر بروز برخی تخلفات در جریان انتخابات این دوره نظام پزشکی، افزود: تاکنون تخلفی به هیأت نظارت بر انتخابات نظام پزشکی گزارش نشده است، البته اگر تخلفات هم صورت گرفته باشد در حیطه تبلیغات زودهنگام بوده است که باید کاندیداها در چارچوب قانون تبلیغ خود را آغاز کنند که بر این اساس کاندیداها می توانند از ۱۹ تا ۲۱ تیرماه به تبلیغ خود اقدام کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: هیات نظارت، انتخابات زودرس را رصد می کند زیرا این انتخابات باید در زمان و ضوابط قانونی خود انجام گیرد.


کد مطلب: 489262

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciq3a5rt1avr2.cbct.html?489262

الف
  http://alef.ir