وعده نتانیاهو برای بازگرداندن سربازان اسیر

14 شهريور 1395 ساعت 20:02


نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه تاکید کرد که این رژیم به هر طریقی برای بازگرداندن سربازان ارتش که در نوار غزه به اسارت گرفته شده اند، تلاش خواهد کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین، دفتر بنیامین نتانیاهو در بیانیه ای اعلام کرد که نتانیاهو امروز یکشنبه در آغاز جلسه هفتگی کابینه تاکید کرد: در تمامی سطوح برای بازگرداندن هدارگولدین و آرون شائول به اسرائیل تلاش خواهیم کرد.

در همین رابطه «موسی دودین» مسئول پرونده اسرا و شهدا در جنبش حماس گفت: در مرحله کنونی شاهد هیچ تلاش حقیقی از سوی اسرائیل برای بازگرداندن اسرای صهیونیست از نوار غزه نیستیم.

دودین افزود: اظهارات نتانیاهو درباره به جریان انداختن پرونده سربازان و دیگر اسرای صهیونیست در غزه، دروغ است و صحت ندارد.

رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۴ بعد از پایان جنگ علیه نوار غزه در ابتدا اعلام کردکه شائول و گولدین دو نظامی این رژیم به قتل رسیده اند اما اخیرا وزارت جنگ این رژیم اعلام کرد که این دو نظامی به اسارت گرفته شده اند.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی مدعی است که هدار گولدین در جنگ غزه کشته شده اما جسد وی در غزه گروگان گرفته شده است و ارون شائول نیز در این جنگ کشته شد و مشخص نیست جسد وی کجاست.

علاوه بر این دو نظامی، رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که دو تبعه این رژیم که از اتیوپیایی الاصل است به صورت غیر قانونی وارد نوار غزه شده و توسط جنبش حماس به اسارت گرفته شده اند.

یورش مجدد صهیونیست ها به مسجد الاقصی

صبح امروز یکشنبه نیز ۵۰ صهیونیست تحت حمایت امنیتی نیروها و پلیس رژیم اشغالگر از سمت باب المغاربه به مسجد الاقصی یورش بردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس رژیم اشغالگر باب المغاربه را به روی صهیونیست ها باز کرده و نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی در صحن های مسجد الاقصی مستقر شدند تا زمینه را برای یورش شهرک نشینان آماده کنند.

بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی برخی جوانان فلسطینی زیر ۳۰ سال را از ورود به مسجد الاقصی ممانعت کردند.

صدور ۱۹۲ مورد حکم بازداشت موقت علیه اسرای فلسطینی در ماه گذشته

سخنگوی مرکز مطالعات اسرای فلسطین تاکید کرد که رژیم اشغالگر قدس در ماه اوت گذشته به صدور حکم بازداشت موقت علیه اسرای فلسطینی در زندان های صهیونیستی شدت بخشید.

ریاض اشقر طی بیانیه ای تصریح کرد که دادگاه های اسرائیلی در ماه اوت گذشته ۱۹۲ مورد حکم بازداشت موقت علیه اسرای فلسطینی صادر کرد و به این ترتیب تعداد احکام بازداشت موقت صادره علیه اسرای فلسطینی از آغاز سال جاری تاکنون به ۱۲۳۰ مورد رسید.

در این بیانیه آمده است که افزایش صدور حکم بازداشت موقت علیه اسرای فلسطینی نشانگر این واقعیت است که اسرائیل از این اقدام در جهت مجازات دسته جمعی فلسطینیان استفاده می کند.

اشقر از نهادهای بین المللی خواست تا برای پایان بخشیدن به سیاست اسرائیل در زمینه بازداشت موقت علیه اسرای فلسطینی وارد عمل شوند.

این در حالی است که نهادهای متولی امور اسرای فلسطینی اعلام کردند که اشغالگران صهیونیست در ماه اوت گذشته ۵۱۶ فلسطینی را در استان های کرانه باختری و نوار غزه بازداشت کردند.

کمیته امور اسرا و آزادگان، کانون اسرای فلسطین، موسسه حمایت از اسرا "الضمیر" و مرکز حقوق بشر المیزان با صدور گزارشی مشترک تصریح کردند که در میان بازداشت شدگان ۷۳ کودک و ۱۰ زن و ۲ دختر خردسال به چشم می خورد.

در این گزارش آمده است که ۱۴۳ مورد از این بازداشت ها در استان قدس، ۱۰۰ مورد در استان الخلیل، ۵۷ مورد در استان بیت لحم، ۵۱ مورد در استان جنین، ۳۷ مورد در استان رام الله، ۳۵ مورد در استان نابلس، ۳۴ مورد در استان طولکرم، ۱۸ مورد در استان قلقیلیا، ۹ مورد در شهر طوباس، ۵ مورد در اریحا و ۴ مورد در سلفیت صورت گرفت.

بر اساس مطالعات انجام گرفته توسط این نهادها، رژیم صهیونیستی به سیاست بازداشت و سرکوب فلسطینیان به ویژه جوانان به بهانه استفاده از شبکه های اجتماعی شدت بخشیده است.

نیروهای رژیم اشغالگر ورودی جنوب نابلس را بستند

نیروهای اشغالگر اسرائیل بامداد امروز یکشنبه چند ورودی روستاهای جنوب شهر نابلس را با خاکریز مسدود کردند.

برخی منابع محلی گفتند که نیروهای اشغالگر ورودی بیتا، بیرقوزه- عینابوس، اودلا – حواره را با خاکریز مسدود کرده و مانع از تردد شهروندان در این خیابان شدند.

نیروهای اشغالگر همچنین به منطقه الضاحیه، کلیه الروضه و اردوگاه العین در این شهر یورش بردند و درگیری هایی بین جوانان و نیروهای اشغالگر به وقوع پیوست و در جریان آن نیروهای اشغالگر به سمت فلسطینیان گاز اشک آور و گلوله جنگی شلیک کردند که البته آسیبی به کسی نرسید.

نظامیان رژیم اشغالگر همچنین به شهرک سبسطیه در شمال یورش برده و درگیری بین جوانان و نیروهای اشغالگر به وقوع پیوست.

جوانان فلسطینی جیپ نظامی صهیونیستی را به آتش کشیدند

جوانان فلسطینی شامگاه دیروز شنبه یک جیپ نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را در جریان درگیری های دایر در شهرک سبسطیه در نابلس به آتش کشیدند و به دنبال آن اشغالگران ۴ جوان فلسطینی را در شهرک عراق بورین- در نابلس به اسارت گرفتند.

نظامیان رژیم صهیونیستی شامگاه دیروز شنبه به شهرک سبسطیه یورش برده و با فلسطینیان درگیر شدند که در نتیجه جوانان فلسطینی نیز با پرتاب سنگ و کوکتول مولوتف اقدام به مقابله با آن ها کرده و یک جیپ نظامی صهیونیستی بر اثر اصابت کوکتول مولوتف در آتش سوخت.

مومن عازم یکی از فعالان و اعضای مرکز فرهنگی سبسطیه تصریح کرد که نظامیان صهیونیست با حمله به این منطقه اقدام به تیراندازی گسترده به سمت فلسطینیان کردند.

اشغالگران صهیونیست در پی حمله به این منطقه پرچم فلسطین را از فراز مکانی باستانی در این منطقه پایین کشیدند.

نظامیان رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته بارها به این منطقه یورش برده و پرچم فلسطین را از فراز این منطقه اثری پایین کشیده اند اما هر بار جوانان فلسطینی اقدام به نصب مجدد این پرچم بر بالای این مکان تاریخی و باستانی می کنند.


کد مطلب: 388633

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcipvappt1avq2.cbct.html?388633

الف
  http://alef.ir