آخرین اعترافات مردی که با همدستی دوستش، شوهر همسر سابق خود را کشت/متهم دیگر پرونده خودکشی کرد

10 آبان 1395 ساعت 7:37


ساعت 19 بیستم تیر سال گذشته، مرد 65 ساله ای در خیابان چمن مشهد، از خودروی شاسی بلند لیفان پیاده شد تا به منزل خواهرش برود.در همین لحظه بود که 2 جوان موتورسوار نقابدار به او نزدیک شدند.

به گزارش خراسان، یکی از موتورسواران درحالی که برق تیغه چاقویش می درخشید از موتورسیکلت پیاده شد و فریاد زد: «مستر! مستر! به محض این که مرد 65 ساله به سوی صدا برگشت ناگهان تیغه چاقو بر بدنش فرود آمد و خون آلود نقش بر زمین شد. 

موتورسواران نقابدار نیز بلافاصله از محل گریختند. بدین ترتیب پیرمرد مجروح که نفس های آخر را می کشید دقایقی بعد به بیمارستان امدادی مشهد منتقل شد، اما تلاش پزشکان برای نجات جان وی به ثمر نرسید و مرد لیفان سوار که مدتی قبل از آلمان به ایران بازگشته بود، جان خود را بر اثر عوارض ناشی از اصابت ضربات چاقو از دست داد. این گونه بود که با حضور قاضی «علی اکبر احمدی نژاد» (قاضی ویژه قتل عمد) در محل وقوع حادثه و مرکز درمانی، تحقیقات قضایی برای شناسایی و دستگیری جانیان موتورسوار آغاز شد. با توجه به اهمیت موضوع، گروهی از کارآگاهان زبده اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با هدایت و فرماندهی سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) ردیابی و رصدهای اطلاعاتی خود را با راهنمایی های مقام قضایی ادامه دادند.

 بررسی های مقدماتی نشان می داد که مقتول با یک زن آلمانی ازدواج کرده است و وضعیت مالی خوبی دارد اما سرنخ این پرونده جنایی از آن جا اهمیت پیدا کرد که تحقیقات غیرمحسوس کارآگاهان ردپای زن دومی را در زندگی مقتول نمایان ساخت. تمرکز اطلاعاتی کارآگاهان با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی احمدی نژاد بیانگر آن بود که مرد 65 ساله با  دختر 22 ساله ای در مشهد ازدواج کرده است که آن دختر مدتی قبل و در دوران نامزدی از همسرش طلاق گرفته بود.
  احضار این زن جوان نیز گرهی از پرونده جنایی باز نکرد تا این که کارآگاهان با بررسی خطوط تلفن همراه به سرنخی از یک خط تلفن بی هویت رسیدند که با آدرس اشتباهی ثبت شده بود درحالی که از همین خط تلفن پیامکی برای مقتول با عنوان «معامله باغ کنسل شد» توسط فرد ناشناسی ارسال شده بود. 

گزارش خراسان حاکی است: پیگیری این سرنخ کارآگاهان را به سوی فرد سابقه داری به نام «میثم» سوق داد و از سوی دیگر نیز برخی از سرنخ های این پرونده جنایی به همسر سابق زن دوم مقتول رسید. 

تحقیقات بیشتر مشخص کرد که میثم و احمد ( 2 مظنون پرونده) با یکدیگر دوست هستند و مدتی را با یکدیگر در کمپ ترک اعتیاد گذرانده اند  اما نتیجه بررسی ها نشان داد که «احمد» (همسر سابق زن جوان) به اتهام سرقت طلا در زندان به سر می برد ؛ بنابراین با احضار این متهم، عملیات دستگیری میثم نیز به نتیجه رسید و او در یک عملیات هماهنگ توسط کارآگاهان اداره جنایی آگاهی خراسان رضوی دستگیر شد. دو متهم مذکور پس از ساعت ها بازجویی های تخصصی لب به اعتراف گشودند و راز این جنایت هولناک را فاش کردند. «میثم» که همه اسناد و مدارک جنایت را مقابل خود می دید، گفت: من به خاطر دوستم (احمد) این کار را کردم. 

ما با یکدیگر در زندان آشنا شده بودیم تا  این که روزی او برایم درد دل کرد و گفت: «من همسرم را دوست داشتم اما او اکنون با مرد پولداری ازدواج کرده است، من هم تصمیم گرفتم تا او را به همسرش برسانم به همین خاطر چند روز مرد 65 ساله را تعقیب کردیم و روز حادثه با موتورسیکلت سرقتی که خریده بودیم وارد خیابان چمن شدیم و من با ضربات چاقو او را به قتل رساندم! گزارش خراسان حاکی است: متهم به قتل 34 ساله پس از اعتراف به جنایت در مهرماه گذشته و در حالی که پرونده وی در شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مطرح بود، ناگهان خود را از طبقه دوم دادسرا پایین انداخت و به زندگی خود پایان داد. پس از مرگ متهم به قتل، همدست او توسط کارآگاهان پلیس آگاهی به محل وقوع جنایت هدایت شد و در حضور قاضی ویژه قتل عمد به بازسازی صحنه حادثه پرداخت. این مرد 33 ساله که مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفته بود پس از آن که سرگرد نجفی (افسر پرونده) خلاصه ای از محتویات این پرونده جنایی را بازگو کرد، در تشریح جزئیات این حادثه هولناک گفت: اگرچه من نامزدم را دوست داشتم اما او به خاطر دخالت های بستگانش و به دلیل اعتیاد شدید من به مواد مخدر، طلاق گرفت. من هم مدتی بعد استعمال مواد مخدر را ترک کردم اما شنیدم که نامزدم با یک پیرمرد پولدار ازدواج کرده است مدتی بعد وقتی با همسرم تماس گرفتم به دروغ گفتم که اکنون کنار خیابان گدایی می کنم! ولی او گفت که با این ازدواج زندگی مرفهی دارد. وقتی یکدیگر را در خیابان ملاقات کردیم، همسر سابقم مبلغ 300 هزار تومان به من کمک کرد و رفت. بعد از این ماجرا بود که من موضوع دوست داشتن همسرم را با میثم درمیان گذاشتم و او هم تصمیم به قتل مرد 65 ساله گرفت. 

گزارش خراسان حاکی است: پس از اعترافات متهم در بازسازی صحنه جنایت، قاضی احمدی نژاد وی را به اتهام معاونت در قتل عمدی مرد مسلمان روانه زندان کرد تا این پرونده جنایی دیگر مراحل قانونی خود را طی کند.
 


کد مطلب: 408531

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcipva5zt1auw2.cbct.html?408531

الف
  http://alef.ir