موگرینی: بسیار تحت تاثیر مشارکت گستردۀ ایرانیان در انتخابات قرارگرفتم

31 ارديبهشت 1396 ساعت 15:42


فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اذعان کرد بسیار تحت تاثیر حضور گسترده مردم ایران در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری قرار گرفته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، موگرینی در حاشیه گردهمایی جهانی اقتصاد گفت: من بسیار تحت تاثیر سطح مشارکت مردم ایران در انتخابات و مشارکت گسترده روز گذشته در رای گیری قرار گرفتم و به رئیس جمهور حسن روحانی به خاطر دریافت حکم بسیار قوی برای دور دوم تبریک می گویم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: ما در اجرای توافق درباره برنامه هسته‌ای ایران به خوبی در حال همکاری بودیم و من می‌دانم که وی (روحانی) تا چه اندازه نسبت به ادامه اجرای کامل این توافق و همچنین تعامل با جامعه بین‌المللی به خصوص اروپا درباره بسیاری از مسائل دو جانبه و نیز صلح در منطقه متعهد است و نیاز به کار بیشتری است.

موگرینی افزود: ما همچنین نیاز به نوعی تعامل متفاوت از طرف ایران خواهیم داشت و من مطمئن هستم که این حکم قوی که وی دیروز دریافت کرد می‌تواند اساس خوبی برای همکاری آتی در این زمینه باشد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته نیز در یک پیام توییتری پیروزی روحانی را در انتخابات ریاست جمهوری ایران به وی تبریک گفت.


کد مطلب: 474330

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcip5a5ut1ayp2.cbct.html?474330

الف
  http://alef.ir