کاخ سفید اذعان کرد: ترامپ بیانیه پسرش درباره روسیه را دیکته کرده بود

11 مرداد 1396 ساعت 12:05


کاخ سفید اذعان کرد، ‌رئیس‌جمهوری آمریکا به تدوین پیش‌نویس یک بیانیه درباره دیدار پسر ارشدش با یک وکیل مرتبط با کرملین کمک کرده بود. این مساله گرفتاری ترامپ درباره ارتباط تیمش با روسیه را عمیق‌تر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید سه‌شنبه گفت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا "همچون سایر پدرها مساله را بررسی کرد و پیشنهاداتی داد."

مداخله شخصی ترامپ که اولین بار توسط روزنامه واشنگتن پست گزارش شد، تردیدهایی را درباره این ادعا که او هیچ چیز درباره این دیدار سال ۲۰۱۶ حین کارزارهای انتخاباتی نمی‌دانسته ایجاد کرده است. این مساله اکنون در کانون تحقیقات فدرال قرار دارد.

این تحولات همچنین تصویری از یک رئیس‌جمهوری را ترسیم کرده است که کاملا از این رسوایی اطلاع داشته و تلاش کرده تا آن را مدیریت کند. متحدان ترامپ نگران هستند که چنین سطح از مداخله‌ای، اگر تایید شود، این رهبر میلیاردر جمهوری‌خواه را با خطرات قانونی مواجه کند.

بر اساس ایمیل‌های منتشر شده،‌ دونالد ترامپ جونیور (پسر رئیس‌جمهوری آمریکا)، جارد کوشنر (داماد ترامپ) و پل مانافورت (رئیس وقت ستاد ترامپ) با مقام‌های مرتبط با کرملین در تاریخ ژوئن ۲۰۱۶ دیدار کردند به امید اینکه اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات به دست آورند.

دونالد ترامپ جونیور در بیانیه‌ای که ظاهرا از سوی پدرش حین بازگشت از نشست گروه بیست در هامبورگ دیکته شد، مدعی شد که نشست سال ۲۰۱۶ "یک نشست معارفه کوتاه" بوده و در آن عمدتا درباره مقوله سرپرستی و حضانت کودکان روس که در آن زمان مساله انتخاباتی نبوده، بحث شده است. طبق گزارش واشنگتن پست، این بیانیه روایتی بسیار محدود و تحریف شده از اتفاقات بوده است.


کد مطلب: 497948

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdci5ya5vt1a332.cbct.html?497948

الف
  http://alef.ir