حمایت انگلیس از تمامیت ارضی سوریه و عراق

6 فروردين 1396 ساعت 14:41


وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد: ما از تمامیت ارضی کشورهای منطقه همچون ترکیه، سوریه و عراق حمایت می کنیم.

به گزارش ایرنا، بوریس جانسون که در شهر آنتالیای ترکیه در همایش زبان شیرین شرکت کرده است، طی سخنرانی در اجتماع مقامات ترکیه گفت: نیروهای نظامی ترکیه در عملیات سپر فرات به شکل مستقیم و واقعی مبارزه با داعش را ادامه داده و دیپلمات های ترکیه نیز در نشست آستانه به مذاکرات آتش بس تاکید کرده و از آن حمایت کردند.

وی اقدامات ترکیه در ارائه خدمات به پناهجویان سوری و عراقی را حیرت انگیر و فداکاری ای غیر قابل باور دانست و افزود: ترکیه بیش از سه میلیون آواره جنگی سوری و عراقی را پناه داده و فداکاری غیرقابل باوری را به نمایش گذاشته است.

جانسون اضافه کرد: می خواهم اعتراف کنم که ترکیه در سوریه در مبارزه مشترک ما با ترور و پناه دادن به آوارگان جنگ داخلی درگیر شرایط سخت و ترسناکی شده و ما متوجه سهم بزرگ ترکیه در این موضوع هستیم.

وی در ادامه خواستار حل و فصل مسائل به وجود آمده بین ترکیه و کشورهای اتحادیه اروپا در اسرع وقت شد و بیان کرد: ترکیه و اتحادیه اروپا مشترکات و روابطی قوی دارند و ادامه این روابط به نفع همه است.
وی اظهار کرد: ما کشورهای اتحادیه اروپا را برای جلوگیری از ضرر و زیان به روابط اتحادیه اروپا و ترکیه تشویق کرده و از تمام توان خود در این زمینه استفاده کرده و به تلاش خود برای حل مساله به وجود آمده ادامه خواهیم داد.

وزیر امور خارجه انگلیس همچنین با اشاره به اعلام ممنوعیت حمل تبلت و لپ تاپ در داخل کابین هواپیما و در پروازهایی به مقصد انگلستان و آمریکا گفت: این اقدامات با اهداف تجاری انجام نمی شود و هدف آن محافظت از جان مسافران و دفاع از آنها در برابر حوادث احتمالی است.

ششمین نشست انجمن تاتلی دیل (زبان شیرین) ترکیه - انگلستان که به عنوان پلتفرم ارتباطی برای بهبود روابط میان دو کشور تاسیس شده، از دو روز پیش در شهر آنتالیای ترکیه آغاز شده و وزیر امور خارجه انگلیس برای حضور در این نشست به ترکیه سفر کرده است.


کد مطلب: 456844

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdci5qa55t1awv2.cbct.html?456844

الف
  http://alef.ir