هرکسی باید در شان خودش حرف بزند/ کفاشیان هم کارمند فدراسیون است!

11 آبان 1394 ساعت 14:11


دبیرکل فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه کارلوس کی‌روش گفته او را نمی‌شناسد، گفت: در فضایی که همه در حوزه دفاعی هستند، ایشان تهاجمی صحبت می‌کند اما هرکس باید در شان و منزلت خودش حرف بزند.

به گزارش مهر، علیرضا اسدی در جمع خبرنگاران حاضر در فدراسیون فوتبال در خصوص اظهارنظر کارلوس کی‌روش که گفته است او را نمی‌شناسد، ضمن بیان مطلب فوق گفت: من به ایشان تبریک می‌گویم، چرا که در فضایی که همه در حوزه دفاعی هستند، ایشان تهاجمی صحبت می‌کند. البته این به معنی این نیست که من در حوزه دفاعی باشم، اما تیم ملی کشورم را دوست دارم و می‌خواهم به آن خدمت کنم.

وی ادامه داد: هر کسی باید در شأن و منزلت خودش حرف بزند، در جایگاه حقوقی همه افراد قابل احترام هستند به شرطی که ادبیات خود را حفظ کنند. اگر ایشان با برخی کلمات می‌خواهد دیگران را خوار و خفیف کند و این موضوع به فوتبال ما کمک می‌کند، پس من توصیه‌ای نمی‌کنم و می‌خواهم راهش را ادامه دهد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین تاکید کرد: در شرایط کنونی همه نیاز به آرامش داریم تا به هدفی که فوتبال ایران نیازمند است، دست پیدا کنیم و بیشتر از هر کسی باید مسئولان خود تیم ملی آرامش را حفظ کنند اما اینگونه نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که درگیری رسانه‌‌ای وی با کی‌روش از کجا شروع شده است؟، خاطرنشان کرد: ما وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم، بهتر است بروید از آن نفری بپرسید که این حرف‌ها را می‌زند. من به اندازه خودم و در سطح دانشم، شاخص‌هایی دارم و در همان حد کار می‌کنم. اگر بازیکن تیم ملی بودن شاخص نیست، پس چه چیزی شاخص است؟

اسدی در واکنش به این پرسش که کارلوس کی‌روش اعلام کرده بود علیرضا اسدی سابقه حضور در تیم ملی ندارد و دعوتش به تیم ملی صرفاً به خاطر کنار گذاشتن هفت، هشت بازیکن بوده است؟، یادآور شد: اشکالی ندارد الان که کسی نیست مرا به تیم ملی دعوت کند! این مانند این می‌ماند که من، کی‌روش را به مناظره پزشکی دعوت کنم؛ مشخص است که ایشان سواد پزشکی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: من دنبال دعوای شخصی نیستم و منافع فدراسیون برایم مهمتر است. آنها که عاقل هستند باید صبور باشند تا تیم ملی پیروز شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین درباره اینکه صحبت‌هایش برای دعوت رحمتی به تیم ملی باعث ناراحتی کارلوس کی‌روش شده است، افزود: آیا من یک شهروند ایرانی هستم یا نه؟ معذرت می‌خواهم که گفتم سیدمهدی رحمتی در دربی خوب بود و یک تنه بازی را برای استقلال درآورد؛ مگر من به عنوان شهروند نمی‌توانم حرفی بزنم؟

وی در ادامه تاکید کرد: باید دید آدم‌ها می‌خواهند چه چیزی از جملات دربیاورند. این همه آدم درباره رحمتی حرف زدند، ولی آیا آنها دنبال ایجاد اختلاف بودند؟

اسدی درباره اینکه کارلوس کی‌روش گفته بود اسدی یک کارمند فدراسیون است، گفت: این هم یکی از کلمات قصاری است که بکار رفته و من تشکر می‌کنم! من افتخار می‌کنم که کارمند فدراسیون فوتبال هستم؛ مگر کارمند فدراسیون بودن عیب است؟ کفاشیان هم کارمند فدراسیون است. اگر کارمند بودن جایگاه کوچکی است... (صحبت‌های اسدی نیمه تمام ماند)

وی ادامه داد: کفاشیان هم کارمند فدراسیون است که با کارلوس کی‌روش قرارداد بسته نه کارفرما. همه کارمند هستند. کارفرمای آقای کی‌روش، آقای کفاشیان است که او هم کارمند است؛ حالا اگر کارمند بودن لفظ بدی است، شما خبرنگاران آن را اصلاح کنید. جای یکسری مسائل اینجا نیست. تمام تلاشمان این است که تیم ملی پیروز شود و کمک کنیم تا هر کاری که از دستمان برمی‌آید، انجام دهیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین در پایان از پاسخ دادن به این پرسش که آیا برای انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت‌نام می‌کنید یا خیر؟ طفره رفت و به یک لبخند بسنده کرد.


کد مطلب: 306697

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdci3qapyt1auq2.cbct.html?306697

الف
  http://alef.ir