واکنش ترزا می به حادثه تروریستی لندن

14 خرداد 1396 ساعت 10:43


نخست وزیر بریتانیا ترزا می وعده داده است که با حوادث اخیر در شهر لندن مانند یک اقدام تروریستی برخورد خواهد شد.

به گزارش تسنیم، به نقل از رویترز، ترزا می نخست وزیر بریتانیا امروز یکشنبه در سخنانی تاکید کرد: حوادث اخیر در لندن مانند یک اقدام تروریستی احتمالی در نظر گرفته می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: پس از کسب اطلاعات جدید از مقام های امنیتی و پلیس، می توانم تایید کنم که حادثه وحشتناک در لندن مانند یک اقدام تروریستی بالقوه در نظر گرفته شده و با آن برخورد می شود.
حوادث شب گذشته لندن در حالی روی داده است که انتخابات پارلمانی این کشور قرار است 8 ژوئن یعنی پنجشنبه آینده برگزار شود.
یک خودروی ون به عابران در مرکز لندن برخورد کرده و پلیس مسلح در منطقه حضور یافته است.
اداره حمل و نقل لندن اعلام کرد بدنبال وقوع حادثه فوق در نزدیکی پل مشهور «لاندن بریج» به درخواست پلیس بسته شده است. این منطقه تخلیه شده است.
خبرنگار بی‌بی‌سی که در زمان واقعه روی لاندن بریج بوده می‌گوید خودروی ون را دیده که با سرعتی حدود 80 کیلومتر در ساعت در حال حرکت بوده است.
گفته می شود صدای شلیک چندین گلوله شنیده شده و تصاویری از فرار مردم نیز در فضای مجازی منتشر شده است.
روزنامه دیلی میرور در حساب توئیتری خود به نقل از یک شاهد نزدیک به حادثه نوشته است "سه نفر از ون بیرون پریدند و با چاقو به مردم حمله کردند."
اسکای نیوز به نقل از اسکاتلندیارد (پلیس لندن) اعلام کرد پلیس مسلح در حال برخورد با حادثه دومی در مرکز خریدی با نام "بارو مارکت" در لندن است.
ساعاتی پس از حملات تروریستی در لندن، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در توییتی نوشت: هر اندازه که در توان ایالات متحده باشد برای کمک به لندن و بریتانیا انجام می‌دهد، ما آماده خواهیم بود، ما با شما هستیم.


کد مطلب: 479092

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdci33a5rt1ayu2.cbct.html?479092

الف
  http://alef.ir