آمادگی ترک‌ ها برای تامین آب شرب چابهار‌

14 مهر 1395 ساعت 12:41


سرمایه‌گذار ترک ‌با اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری و تامین آب شرب چابهار گفت: در صورت خرید تضمینی توسط مسئولان ایران، با نصب آب شیرین‌کن آب مورد نیاز چابهار را تامین می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت "ENTA" ترکیه در پی سفر به چابهار با هدف بررسی زمینه سرمایه‌گذاری برای احداث آب شیرین‌کن در این شهرستان، عصر دیروز با مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار دیدار کرد.

وی در این دیدار با اعلام آمادگی جهت سرمایه‌گذاری و تامین آب شرب چابهار گفت: در صورت خرید تضمینی توسط مسوولان ایران، با نصب آب شیرین‌کن آب مورد نیاز چابهار را تامین می‌کنیم.

سرمایه‌گذار ترک افزود: پس از بازدیدی که امروز از وضعیت آبرسانی چابهار داشتیم، تمایل داریم در صورت فراهم شدن مقدمات با منطقه آزاد چابهار در خصوص تامین آب شرب چابهار وارد قرارداد شویم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر آب شرب شهر چابهار از طریق آب شیرین‌کن مستقر در شهرستان کنارک تامین می‌شود.

عبدالرحیم کردی افزود: با توجه به فاصله 45 کیلومتری مرکز تامین آب کنارک تا شهر چابهار، این شیوه تامین آب هزینه زیادی به دولت و مشترکان آب شهر چابهار تحمیل می‌کند.

وی گفت: تلاش می‌کنیم تا با مذاکره با دولت و پیگیری لازم، مقدمات عقد قرارداد جهت نصب تجهیزات تامین آب شرب چابهار فراهم شود.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: توسعه به یک‌باره شکل نمی‌گیرد و باید به تدریج محقق شود و می‌توان گفت هر پروژه‌ای که در حال حاضر در حال راه‌اندازی در چابهار است، شهرستان را یک گام به سمت توسعه پیش می‌برد. انتقال دانش، فناوری و تجربه خارجی‌ها به سرمایه‌گذاران بومی جزو اولویت‌های کاری ما در منطقه آزاد چابهار است.

کردی گفت: حضور سرمایه‌گذاران بومی نیز ضامن توسعه منطقه است، بنابراین از همه سرمایه‌گذاران داخلی دعوت می‌کنیم جهت سرمایه‌گذاری مطمئن از توان و ظرفیت‌های چابهار بازدید کنند و منطقه آزاد هم در زمینه حمایت از آنها اعلام آمادگی می‌کند.


کد مطلب: 399333

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchxwnxx23nwxd.tft2.html?399333

الف
  http://alef.ir