سطح بندی دانشگاه‌های دولتی اعلام شد

14 تير 1395 ساعت 15:00


معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به سطح بندی دانشگاه های دولتی گفت: سطح بندی که صورت گرفت فاز اول و مقدماتی بود و ادامه آن مشروط به جمع بندی بازخوردها از این کار است.

به گزارش مهر، مجتبی شریعتی نیاسر در خصوص نتایج سطح بندی دانشگاه ها ی سراسری گفت: سطح بندی دانشگاه های دولتی اخیرا انجام شده و نتایج آن نیز اعلام شد اما این سطح بندی، فاز اول و مقدماتی بود و هنوز نمی شود به عنوان جمع بندی نهایی آن را تلقی کرد.

وی ادامه داد: انجام سطح بندی دانشگاه های دولتی تا کنون سابقه نداشته و هیچ دستگاه و نظامی سطح بندی دانشگاه ها را انجام نداده است برهمین اساس وزارت علوم این کار را آغاز کرد و ادامه آن مشروط به این است که ببینیم بازخورد آن چیست. سپس آن را بررسی کرده و اگر اشکلاتی داشت آن را اصلاح کنیم و بخش خصوصی مشخصی را برای این کار تعیین می کنیم.

معاون آموزشی وزیرعلوم ادامه داد: سطح بندی برای نظام و دستگاه دولتی را نباید خود دولت انجام دهد، ما نیز برای این سطح بندی را خود انجام دادیم که یک انگیره ایجاد شده و این کار جریان یابد و در مرحله بعد بخش خصوصی متولی شده و این کار را ادامه دهد.

وی افزود: من معتقدم سطح بندی در سطح دانشگاه‌ها باید انجام شود چراکه انگیره را افزایش داده و رقابت سالم ایجاد می کند و مدیران متوجه اشکالات خود شده و زمینه رشد را برای مدیران فراهم می کند.

نتایج سطح بندی که اخیرا اعلام شد، براساس شاخص های تعریف شده از ۷۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دولتی تهیه شده و در دو دسته جامع و تخصصی تعریف شده بود که به شرح زیر است :

الف: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی جامع (به ترتیب الفبا)

سطح ۱- شامل : اصفهان – تبریز – تربیت مدرس – تهران – شهید بهشتی – شیراز -- فردوسی مشهد.

سطح ۲ – شامل : ارومیه – الزهرا (س) – بوعلی‌سینا – بیرجند – خوارزمی – رازی – زنجان – سیستان و بلوچستان – شهید چمران اهواز – شهید باهنر کرمان – کاشان - گیلان – یزد.

سطح ۳ – شامل : اراک – ایلام – بجنورد – بین المللی امام خمینی (ره) – حکیم سبزواری – خلیج فارس – دامغان – زابل – شهرکرد – شهید مدنی – قم – گلستان _ ولی‌عصر (عج) رفسنجان –کردستان – لرستان – هرمزگان – یاسوج.

سطح ۴ – شامل: آیت‌الله حائری میبد – بزرگمهر قائنات – تربت حیدریه – حضرت معصومه (س) – سلمان فارسی کازرون – سید جمال الدین اسدآبادی – کوثر بجنورد – ملایر – نهاوند – نیشابور.

ب: دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تخصصی (به ترتیب الفبا)

سطح ۱ – شامل : صنعتی اصفهان – صنعتی امیر کبیر – صنعتی شریف – علامه طباطبائی – علم و صنعت ایران.

سطح ۲ – شامل : صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی – علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان – صنعتی بابل – صنعتی سهند تبریز – هنر.

سطح ۳ – شامل : تحصیلات تکمیلی صنعتی و فنّاوری پیشرفته – صنعتی جندی‌شاپور – هنر اسلامی تبریز – هنر اصفهان.

سطح ۴ – شامل : صنعتی قم – صنعتی کرمانشاه – فنّاوری‌های نوین قوچان – هنر شیراز.

نتایج سطح بندی آن دسته از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که اطلاعات درخواست شده را تکمیل نکرده اند در دوره های بعدی منظور خواهد شد.


کد مطلب: 369237

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchxwnxq23n-id.tft2.html?369237

الف
  http://alef.ir