متن نامه محمد مرسی به رئیس اسرائیل+ عکس

28 مهر 1391 ساعت 12:53


در حالی که مردم مسلمان مصر در پی انقلاب 25 ژانویه 2011 بر ضرورت قطع رابطه با رژیم اشغالگر قدس تاکید کرده بودند، محمد مرسی منتخب آنها در نامه ای به رئیس رژیم صهیونیستی، خود را دوست وفادار پرز خوانده و برای صهیونیستهای غاصب آرزوی رفاه و آسایش کرده است.

یاسر علی سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر، صحت نامه محمد مرسی رئیس جمهوری این کشور برای شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی در خصوص معرفی سفیر جدید مصر در تل آویو را تایید کرد.وی در سخنانی اعلام کرد سخنان مرسی، صد درصد درست است، رئیس جمهوری مصر روز 19 جولای، متن معرفی سفیر جدید در اسرائیل را امضا کرد، چرا که روابط و توافقنامه هایی میان مصر و اسرائیل وجود دارد. رئیس جمهوری مصر در این نامه، رئیس رژیم اشغالگر قدس را "عزیزم و دوست بزرگوارم" خطاب کرده است و برای صهیونیستهای غاصب نیز آرزوی رفاه و شکوفایی و آسایش کرده است و در پایان نامه خود آورده است : محمد مرسی دوست وفادار شما یعنی دوست وفادار شیمون پرز.

 

متن نامه محمد مرسی به رئیس رژیم صهیونیستی :

"از محمد مرسی رئیس جمهوری عربی مصر به جناب آقای شیمون پرز رئیس دولت اسرائیل
عزیزم و دوست بزرگوارم
نظر به علاقه شدیدم برای نشان دادن روابط دوستانه که خوشبختانه دولتهای ما را به یکدیگر پیوند داده است، آقای عاطف محمد سالم سیدالاهل را به عنوان سفیر از سوی خود به حضرتعالی معرفی می کنم .

با توجه به اخلاص و همت عالی و توانمندی وی در پستهای جهانی که داشته است، امید زیادی را در من به وجود آورده است که در ماموریت محوله(سفیر جدید مصر در رژیم صهیونیستی) موفق باشد و امیدوارم مورد لطف جنابعالی و حمایتهای شما قرار گیرد و مقبول و مورد اعتماد شما باشد.به ویژه اینکه افتخار دارم که برای حضرتعالی سعادت و خوشبختی و برای کشور شما(رژیم اشغالگر قدس) رفاه و شکوفایی و آسایش آرزو کنم.

دوست وفادار شما
محمد مرسی
کاخ ریاست جمهوری مصر
قاهره 29 شعبان 1433 برابر با 19 جولای 2012 میلادی"
 


کد مطلب: 168708

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchv6nz623n-qd.tft2.html?168708

الف
  http://alef.ir