تلفات طوفان هاروی در آمریکا به 60 نفر رسید

14 شهريور 1396 ساعت 9:12


در پی چندین روز طوفان سهمگین هاروی و سیلاب‌های شدید در آمریکا، دستکم مرگ 60 نفر تأیید شده است.

به گزارش فارس،‌ مقامات مدیریت بحران تگزاس اعلام کردند که دستکم 60 نفر در طوفان «هاروی» جان خود را از دست داده‌اند.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، اداره مدیریت بحران جنوب شرقی تگزاس گزارش کرد که دستکم 60 نفر در نتیجه مستقیم طوفان هاروی جان خود را از دست دادند.

بنا بر این گزارش، بسیاری از قربانیان این حادثه در سیلاب‌های شدیدی که در خیابان‌های تگزاس به راه افتاده است، غرق شدند.

این آمار تا ساعت 17:00 روز دوشنبه است و شامل افرادی نمی‌شود که در نتیجه عوارض غیرمستقیم ناشی از طوفان هاروی جان خود را از دست دادند.

کارشناسان هواشناسی تگزاس اعلام کردند که درجه طوفان هاروی 4 است؛تنها یک درجه کمتر از حداکثر توانمندی که یک طوفان دریایی می‌تواند داشته باشد.

قطع برق ناشی از وقوع طوفان شدید هاروی نیز عامل مرگ برخی افراد شده است که البته این در دسته مرگ‌های غیرمستقیم قرار می‌گیرد.

طوفان هاروی همچنین موجب آواره شدن نیم میلیون خانوار در جنوب شرقی تگزاس شده است و سازمان مدیریت بحران فدرال اعلام کرد که حدود 560 هزار خانوار برای برنامه کمکی مسکن ثبت‌نام کرده اند.

گزارش‌های رسانه ای حاکی از آن است که طوفان مذکور همچنین به تخریب 40 هزار خانه و و از بین رفتن یک میلیون خودرو منجر شده است.

اعضای کنگره آمریکا روز سه شنبه قرار است بر روی پیش‌نویس لایحه‌ای به منظور تخصیص میلیاردها دلار برای مناطق طوفان زده تگزاس و لوئیزیانا کار کنند.

بنا بر این گزارش، مجلس نمایندگان و سنا آمریکا قرار است خیلی فوری در خصوص لایحه کمک 7.9 میلیارد دلاری برای کمک به بازسازی فوری مناطق هوستن و دیگر مناطق سیل زده رأی‌‌گیری کنند.


کد مطلب: 508502

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchv6nmi23nvmd.tft2.html?508502

الف
  http://alef.ir