روسیه ادعای آمریکا برای بمباران سوریه را رد کرد

12 اسفند 1395 ساعت 15:50


وزارت دفاع روسیه ادعای یک مقام نظامی ارشد آمریکا مبنی بر بمباران مواضع جنگجویان تحت الحمایه واشنگتن در سوریه را تکذیب کرد.


به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه ادعای یک مقام نظامی ارشد آمریکا مبنی بر بمباران مواضع جنگجویان تحت الحمایه واشنگتن در سوریه را تکذیب کرد.
 
وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که اظهارات ژنرال استیون تاونسنت فرمانده نیروهای ائتلاف آمریکایی علیه داعش در سوریه و عراق مبنی بر بمباران اشتباه مراکز معارضان مسلح تحت کنترل واشنگتن واقعیت ندارد.
 
خبرگزاری ایتارتاس دیروز به نقل از ژنرال تاونسنت نوشت: هواپیماهای جنگی روسیه و سوریه چند روستا را در حومه شهر منبج بمباران کردند.
 
مقام آمریکایی گفت که به نظر می رسد این هواپیماها می خواستند مواضع گروه تروریستی داعش را بمباران کنند اما مراکز معارضان سوری تحت کنترل آمریکا را هدف قرار دادند.
 
وی سپس به تماس نظامیان آمریکایی و روسی اشاره کرد و افزود: با تماس دو طرف از ادامه بمباران مراکز معارضان جلوگیری شد.
 
وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود در این باره نوشته است: 28 فوریه (10اسفند) نظامیان روس با همتایان آمریکایی در مورد وضعیت منبج تماس برقرار کردند.
 
در بیانیه آمده است: نماینده نیروی هوایی آمریکا در مورد امکان بمباران مناطق جنوبی منبج و مراکز معارضان مسلح تحت کنترل این کشور با جنگنده های روسیه و سوریه ابراز نگرانی کرد.
 
وزارت دفاع روسیه تاکید کرده است: افسر آمریکایی مشخصات جغرافیایی نیروهای معارضان مسلح تحت کنترل این کشور را به طرف روسی ارائه کرد و هیچ حمله ای نیز به این مراکز نشد.


کد مطلب: 450579

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchqvnkw23nmmd.tft2.html?450579

الف
  http://alef.ir