مادورو؛ تحریم های نفتی آمریکا در ونزوئلا موفقیت آمیز نخواهند بود

5 شهريور 1396 ساعت 18:44


رئیس جمهور ونزوئلا گفت: تحریم های جدید آمریکا در این کشور ناموفق خواهند بود و با تلاش مردم این تحریم ها با شکست روبرو می‌شوند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، با اعمال تحریم در معاملات اعتباری آمریکا با دولت ونزوئلا و شرکت ملی نفت این کشور (پدوسا)، «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا علاوه بر انتقاد از «دونالد ترامپ» به دلیل به راه انداختن جنگ اقتصادی در ونزوئلا، گفت: این تحریم ها موفقیت آمیز نخواهند بود.  

 این اقدام «واشنگتن» بزرگ ترین تحریم آمریکا علیه دولت «مادورو» است.  رئیس جمهور ونزوئلا در مصاحبه ای تلویزیونی همچنین گفت: تمام آن کسانی که تلاش می کنند تا به ونزوئلا حمله کنند، «احمق» هستند.  

«مادورو» تصریح کرد، با تلاش مردم این تحریم ها شکست خواهند خورد و ونزوئلا قدرتمندتر، آزادتر و مستقل تر از گذشته خواهد بود.

 ونزوئلا با رکود شدید اقتصادی روبرو شده و میلیون ها نفر در این کشور از کمبود مواد غذایی،  دارو و نیز نرخ تورم سر به فلک کشیده رنج می برند.

 «سیتگوپترولیوم»  پالایشگاه آمریکایی ونزوئلا که زیر نظر شرکت ملی نفت «پترولئوس د ونزوئلا» است، با تحریم جدید آمریکا، فعالیت هایش در ایالات متحده متوقف شد و رئیس جمهور ونزوئلا دستور نشست فوری با مشتریان آمریکایی نفت ونزوئلا  را صادر کرد.   

 تحریم های جدید آمریکا دسترسی شرکت های ونزوئلایی را به سیستم مالی ایالات متحده محدود و این کشور را در بازپرداخت بدهی های خود ناتوان می کند.


کد مطلب: 505956

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchmmnm-23nvwd.tft2.html?505956

الف
  http://alef.ir