اعتراض متقاضیان مسکن مهر پردیس به معرفی مجدد آخوندی

22 مرداد 1396 ساعت 13:47
جمعی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در اعتراض به معرفی مجدد جناب آخوندی بعنوان وزیر راه دولت دوازدهم و عدم تحقق وعده انتخاباتی رئیس جمهور درباره مسکن مهر مقابل ساختمان این نهاد تجمع کردند .

در نامه این گروه خطاب به رییس جمهور آمده است :

رییس جمهور محبوب
جناب آقای دکتر روحانی
سلام علیکم
ما متقاضیان مسکن مهر به دلایل ذیل درخواست می کنیم از انتخاب آقای دکتر عباس احمد آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم منصرف شوید:

1_ عدم تمکین واضح وی در انجام تعهدات و وعده ها و دروغ های روشن و صریح در ابواب مختلف از جمله مسکن مهر و بازی با جان و مال و آبروی میلیونها نفر به دلایل واهی.

2_ عدم تمکین به امر رهبری، بایسته های قانون اساسی، فرامین و تمنیات امام و خواست و التجای مردم جان به لب رسیده و در نهایت عدم التفات بارز به اوامر و وعده های رسمی حضرت عالی در تریبون رسانه ی ملی بدون داشتن حتی یک دلیل منطقی .

3_ عدم رفتار شایسته و طراز هیأت دولت، خدمتگزاری ملت ایران و دور از عیار ها و معیار های انقلاب اسلامی ادبیات کوچه بازاری، رفتارهایی غیرقابل بخشش مانند برخورد با زائران سوخته ی شمع آفتاب رضوی در حادثه ی تلخ هفت خوان که ملتی را داغدار کرد، در عین دلالت بی تدبیری شخص ایشان در این ماجرا، برخوردهای دون شأن با خبرنگاران، مردم التجا آورنده، سایر نهادهای حکومتی و ... .

4_ دخالت مستقیم ایشان در مدیریت منجر به فتنه ی 88 و عدم برائت از کودتا علیه نظام و اسلام و انقلاب و مردم و قدرت ایران عزیز و تداوم رفتار که منتج به ناراضی سازی میلیونها انسان وآماده سازی جامعه برای تقابل اجتماعی با نظام و شخص حضرت عالی می گردد.

5_ سوداگری  در حوزه ی مسکن که عدم تکمیل و تطویل زمان اتمام مسکن مهر شائبه ی جدی تعمد ایشان یا تاثیر غیر مستقیم بنگاه های قدرت در کنترل منفی و معکوس عرضه و تقاضا برای کنترل تصاعدی قیمت خرید و اجاره ی مسکن یا پیش گیری از سقوط قیمت بالا و غیرعادی آن برای تامین منافع برج سازان  و نیز شکستن رقبای اقتصادی که در کار تولید عمده ی مسکن در موضوع مسکن مهر دخلیت دارند را به وجود می آورد.

6_ لجاج کور و ناشایسته ی سیاسی با رقبا و قربانی کردن مردم که موجب رنج بی نهایت و خسارات فراوان آنان از باب تطویل اجاره نشینی شده در حالی که ودیعه های مسکن، تمام سرمایه های خانوار و گاه حتی زیور الآت و فرش خانواده را به امید وعده ی حاکمیت برای تحویل 18 ماهه مسکن صدف نموده و افزایش سرسام آور بهای اجاره ی مسکن باعث ضربه های مهلکی به میلونها انسان از جمله ار هم پاشیدن نهاد خانواده های بسیار گشته است.

درحالی که مساله ی استراتژیک مسکن، پایه ی هرگونه فعالیت اقتصادی است و فقدان آن بعد از بحران های آب و غذا و جنگ چهارمین عامل موجب انحطاط و نابودی یک جامعه می تواند باشد و مبحثی زیرساختی در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، امنیت ملی، پدافند غیرعامل و ... می باشد.

7_ تعهد به اجانب از جمله بانک جهانی برای عدم تزریق اعتبارات به مسکن مهر و نقض روال های قانونی در این باب و نیز نقض حق میلیاردی متقاضیان در عدم اختصاص وجوه اقساط بازگشتی مسکن مهر به این پروژه مطابق قانون بودجه، که  همین وجوهات می توانست درسنوات قبل بدون افزایش ظالمانه ی قیمت، این پروژه ی ملی را به اتمام برساند و اقتصاد جامعه راه عادی خود را طی نماید و دست دولت را در تداوم برنامه های تدبیری و امیدبخش باز بگذارد.

8_ دست درازی به حساب شخصی متفاضیان و صرف میلیاردها تومان از آن برای امور مربوط به شئون حاکمیت از جمله ساخت تونل، زیرسازی و ساخت خدمات شهری از جمله کلانتری، درمانگاه و ... .

9_ تحمیل شرایط ظالمانه و سود حرام دوران مشارکت و اخذ اقساط پیش از تحویل مسکن.

10 _ ابتنای دهها روش غیر قانونی از جمله سند 5 و 8 برگی به جای روال های قانونی در کنار رفتارهای سیاسی و ناراضی ساز

11_ تفاوت و تغییر دستورالعمل ها و قوانین ملی در  شهرهای مختلف و عدم وحدت رویه ملی .

12_ عدم نظارت بر پروژه ی ملی که موجب تخلفات و اختلاس های فراوان و ضربه ی بیشتر به متقاضیان برای پر کردن حفره های مالی ایجاد شده از تخلف در کنار هزینه های میلیاردی متاثر از تطویل و تورم و تحریم گشته است .

13 _ تحقیر و تخفیف گروه های سرزمینی در لسان شخص وزیر و عمال و همراهی و ایجاد شبکه رفتار ناشایست رسانه ای و ابتنای تمردهای غیرقانونی بین مدیران نهادهای مختلف علیه متقاضيان و نیز برخوردهای سیاسانه و تعزیری با معترضان و جریان سازی های مشکوک از جمله اشتراک اطلاعات محرمانه ی متقاضیان با دلال های فاسد.

14 _ و دلایل بسیاری از جمله عدم توفیق ایشان در تمامی مسوولیت های گذشته و حال و نتیجه تورم زا و معترض افزای همیشگی اکثر تصمیم های ملی ایشان!

از خداوند متعال و روح امام راحل و شهیدان توفیق و سلامت رییس جمهور منتخب و محبوب را داریم و ایشان را به خداوند مقلب القلوب که مدبر اقبال و ادبار هستند سوگند می دهیم که جمع کثیری که در سایه ی حکومت مستقر دموکراتیک و اسلامی تحت ستم بی سابقه ای قرار گرفته اند و هیچ امیدی جز خداوند و تصمیم جناب تان ندارند را ناامید نفرمایید و فریاد یا للمسلمین این گروه میلیونی شهروندان که به دروغ اندک خوانده می شوند را بشنوید.
 با تشکر
جمعی از متقاضیان مسکن مهر


کد مطلب: 501446

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchkznm-23nvkd.tft2.html?501446

الف
  http://alef.ir