پنتاگون: به روسیه گفتیم مانع از پیشروی نیروهای حامی اسد شود

30 ارديبهشت 1396 ساعت 12:41


ایسنا نوشت: یک منبع در وزارت دفاع آمریکا مدعی شد، ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا از طریق کانال ارتباط نظامی موجود میان دو کشور از روسیه خواست مانع پیشروی نیروهای هم‌پیمان دمشق به سمت پایگاه التنف شود.

این منبع در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در گفت‌وگو با خبرگزاری اینترفاکس مدعی شد، پس از اینکه متوجه پیشروی نیروهای هم‌پیمان دولت سوریه به سمت پایگاه التنف شدیم، فورا از طریق کانال ارتباط نظامی موجود از مسکو خواستیم مانع از شکل‌گیری حوادث شود.

این منبع با اشاره به اینکه نیروهای ائتلاف پیش از آغاز حملات به کاروان وابسته به دولت سوریه در التنف هشدارهایی داده بودند، مدعی شد، نظامیان روسیه تلاش کردند که این نیروها را به توقف پیشروی‌شان به سمت التنف قانع سازند.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پیشتر تاکید کرد، در جریان این مساله که طرف آمریکایی روسیه را از تحرکات کاروان مذکور به سمت التنف پیش از حمله هوایی مطلع کرده باشد، نیست و نمی‌داند که آیا واقعا چنین هشداری انجام شده است.

منبع یاد شده در گفت‌وگو با انترفاکس افزود: پنتاگون اطلاعاتی درباره کشته شدن تعدادی غیرنظامی در این حمله هوایی در منطقه التنف در مرز مشترک عراق و اردن ندارد.

وی تاکید کرد، ارتباطات میان نظامیان آمریکایی و روس در مورد سوریه پس از این حمله قطع نشده‌ است.


کد مطلب: 473943

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchkxnkx23nqwd.tft2.html?473943

الف
  http://alef.ir