اسپانیا: آب‌شیرین‌کن به ایران می‌آوریم

16 شهريور 1394 ساعت 23:21


وزیر صنعت، انرژی و گردشگری اسپانیا، گفت: تکنولوژی شیرین کردن آب‌های شور به روش تصفیه اولیه و ثانویه در اسپانیا ابداع شده و در حال حاضر مشغول به فعالیت است که از همین الان آمادگی خود را برای انتقال این تکنولوژی به ایران را اعلام می‌کنیم.

خوزه مانوئل سوریا لوپز در حاشیه دیدار با وزیر نیروی ایران با اشاره به ظرفیت‌های ایران در حوزه انرژی، گفت: در سفر خود ظرفیت‌های زیاد ایران در این حوزه را مشاهده کردیم لذا قصد داریم که همکاری‌های خوبی را در حوزه انرژی با ایران داشته باشیم.

به گزارش (ایسنا)، وی با بیان اینکه کشور اسپانیا در دوران تحریم رابطه خود را با ایران قطع نکرد، اظهار کرد: امیدواریم با جو جدیدی که ایجاد می‌شود همکاری‌های ایران و اسپانیا به صورت نجومی افزایش یابد.

لوپز در خصوص برنامه‌های اسپانیا در حوزه انرژی‌های نو و منابع آبی گفت: در این جلسه ما آمادگی خود را برای ایجاد یک توافق بین دو دولت در راستای انتقال تکنولوژی در زمینه‌های تولید انرژی، آب و خشکسالی عنوان کردیم.

وزیر انرژی اسپانیا با بیان اینکه شرکت‌های اسپانیایی حمایت کامل خود را در مقابل مقامات ایرانی مطرح کرده‌اند، خاطرنشان کرد: تقاضای ما این است که مقامات ایرانی حمایت لازم را از شرکت‌های اسپانیایی داشته باشند چرا که فعالان اقتصادی اسپانیایی تمایل زیادی برای حضور در ایران و ارتقای همکاری‌های فیمابین دارند.

وی از آمادگی کامل این کشور برای همکاری در زمینه‌های تولید، انتقال و توزیع انرژی با ایران خبر داد و افزود: انتقال و توزیع انرژی یکی از مهم‌ترین زمینه‌هایی است که اسپانیایی‌ها آمادگی کامل برای همکاری با ایران را دارند و در این زمینه نیز می‌توانند تجارب ارزنده‌ای را در اختیار ایران قرار دهند.

لوپز یکی دیگر از برنامه‌های اسپانیا برای ایجاد همکاری با ایران را انتقال انرژی‌های کلاسیک و نوین و همچنین کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی و انتقال تکنولوژی‌های جدید به ایران عنوان و اظهار کرد: شرکت‌های اسپانیایی آماده سرمایه‌گذاری مستقیم و تامین فاینانس با شرکت‌های ایرانی را دارند و ما می‌توانیم در یک توافقنامه، چارچوب قوانین حمایت از سرمایه‌گذاری مشترک را مشخص و اجرایی کنیم.


کد مطلب: 293547

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchkxniq23nwmd.tft2.html?293547

الف
  http://alef.ir