کرملین: در جریان دیدار پسر ترامپ با وکیل روس نبودیم

19 تير 1396 ساعت 19:34


کرملین امروز – دوشنبه- اعلام کرد که در جریان دیدار فرزند رئیس‌جمهوری آمریکا با وکیل روس نبوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، مقام‌های کرملین اعلام کردند که از دیدار «دونالد ترامپ جونیور» فرزند رئیس‌جمهوری آمریکا با «ناتالیا وسلنیتسکایا» وکیل روس بی‌اطلاع بوده‌اند. روزنامه نیویورک تایمز پیش از این، گزارش داده بود که پسر رئیس‌جمهوری آمریکا سال گذشته پس از آن که یک وکیل مرتبط با کرملین قول ارائه اطلاعاتی زیانبار درباره کاندیدای دموکرات‌ها را داد، حاضر به دیدار با او شده بود.

دونالد ترامپ جونیور تایید کرده است که با این وکیل دیدار کرده اما می افزاید که «هیچ اطلاعات ارزشمندی» درباره «هیلاری کلینتون» رد و بدل نشد.

«جرد کوشنر» داماد ترامپ و «پال مانافورت» مدیر وقت ستاد مبارزات انتخاباتی ترامپ هم در آن دیدار حضور داشتند. مقام های آمریکایی مشغول تحقیق درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا و تبانی احتمالی با اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ هستند. دایره تحقیقات جنایی آمریکا، اف بی آی، و کمیته‌های کنگره درباره این مساله تحقیق می کنند. هنوز شواهدی دال بر تبانی دو طرف ارائه نشده است.

ملاقات با وسلنیتسکایا روز ۹ ژوئن ۲۰۱۶ در برج ترامپ در نیویورک انجام شد که درست دو هفته پس از آن بود که دونالد ترامپ نامزدی حزب جمهوری‌خواه را به دست آورد. تصور می شود که این اولین ملاقاتی میان یک شهروند روسیه و یک عضو حلقه داخلی کمپین دونالد ترامپ باشد که انجام آن تایید می‌شود.

نیویورک تایمز ابتدا روز شنبه آن ملاقات را گزارش داده بود. در آن زمان، پسر ترامپ و سلنیتسکایا آن را تایید کردند اما گفتند که در جریان آن درباره مبارزات انتخاباتی بحث نشد. نیویورک تایمز روز یکشنبه گزارش داد که دونالد ترامپ جونیور پس از آن با دیدار با وکیل روس توافق کرد که گفته شد اطلاعاتی بالقوه زیانبار در مورد هیلاری کلینتون به او ارائه خواهد شد.

نیویورک تایمز در گزارش خود از سه مشاور کاخ سفید که در مورد ملاقات به آنها گزارش داده شده بود و دو مقام مطلع دیگر به عنوان منابع خود نقل قول کرد.

دونالد ترامپ جونیور روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک فرد آشنا از او خواسته بود «با شخصی که به من گفته شد ممکن است اطلاعات مفیدی درباره مبارزات انتخاباتی داشته باشد» ملاقات کند.

وی ادامه داد: « این خانم گفت که اطلاعاتی دارد از این که افراد مرتبط با روسیه به کمیته ملی حزب دمکرات کمک مالی و از کلینتون حمایت می کنند».

او افزود: «اظهارات او مبهم و دو پهلو بود و معنی نمی‌داد. هیچ جزییات یا اطلاعاتی در حمایت از این اظهارات ارائه نشد. به سرعت معلوم شد که او اطلاعات موثری ندارد».

ترامپ جونیور گفت که وسلنیتسکایا سپس محاوره را به برنامه معلق شده‌ای برای پذیرش کودکان روس از طرف آمریکایی ها به عنوان فرزندخوانده سوق داد.

وی تاکید کرد: «برای من روشن شد که این از ابتدا دستور کار واقعی دیدار بوده و ادعای ارائه اطلاعات بالقوه مفید بهانه‌ای برای ملاقات بوده است».

کوشنر و مانافورت تاکنون در این باره اظهار نظر نکرده‌اند.


کد مطلب: 490944

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchkvnkk23nwwd.tft2.html?490944

الف
  http://alef.ir