نامه دانشجویان به احمدی‌نژاد:چه شده که اهل پاسخگویی در مناظره شده‌اید؟

15 آذر 1392 ساعت 22:32


جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران با انتشار نامه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار عصرایران قرار گرفته، از محمود احمدی نژاد خواستند اگر به عملکرد خود در طول ۸ سال ریاست جمهوری‌اش مطمئن است و برای پرسش‌های دانشجویان درباره آثار اقتصادی،سیاسی،اجتماعی و اخلاقی کارهایش در آن ۸ سال پاسخی دارد، در دانشگاه تهران حاضر شود و رو در رو به پرسش‌های دانشجویان پاسخ دهد.

به گزارش ایسنا، در این نامه آمده است: شما در طول ۸ سال ریاست جمهوری‌تان، هرگز پاسخگویی پیشه نکردید و به جز گفت‌و‌گوهای تشریفاتی با مجریان معرف حضور صدا و سیما، با هیچ رسانه داخلی گفت‌وگوی اختصاصی و چالشی نداشتید و این در حالی است که با خبرنگاران و رسانه‌های درجه چندم خارجی، بارها گفت‌وگوهای اختصاصی داشتید. حتی در سال ۱۳۸۸ نیز که آقای روحانی شما را دعوت به مناظره کرد، آن را نپذیرفتید. حتی همین چند روز پیش نیز، حاضر نشدید برای پاسخگویی، به دادگاه قانونی در جمهوری اسلامی بروید. حال چه شده که اهل پاسخگویی در مناظره شده‌اید؟ البته همه ما می‌دانیم که علت چیست و سودای موج سواری سیاسی با طرح موضوعات مختلفی که مناظره، آغاز آن است، محرک اصلی این ماجراست ولی با این همه، اصل را بر صحت می‌گذاریم و از جنابعالی می‌خواهیم قبل از این که با رئیس‌جمهور کشور که خود بهتر از بقیه می‌دانید چقدر مشغله کاری دارد، مناظره کنید، به دانشگاه تهران بیایید و ابتدا با نمایندگان دانشجویان مناظره کنید و برای اولین بار، در فضایی جز فضای یک سویه صدا و سیما، به پرسش‌های صریح و بی‌پرده ما درباره عملکرد و رفتارتان در آن ۸ سال پاسخ دهید و در همان جا به طور مستقیم، واکنش دانشجویان به ادعاهای‌تان را اعم از رد یا قبول ببینید و سپس به مناظره با افراد دیگر بیندیشید.

در پایان این نامه آمده است: راستی آقای احمدی‌نژاد! اگر شما این قدر به خود مطمئن بودید، چرا در دادگاه‌تان حاضر نشدید؟ آیا جز این است که در دادگاه باید همه چیز به طور مستند ارائه شود و نمی‌توان همانند مناظره‌ها با فرافکنی و تهمت زدن و جوسازی، کار را از پیش برد؟ خداوند نعمت زندگی آرام و تقوای الهی را از بندگانش نگیرد.


کد مطلب: 207443

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchkqnix23nvkd.tft2.html?207443

الف
  http://alef.ir