دیدار وزیر ارشاد با آیت الله مکارم شیرازی

8 شهريور 1396 ساعت 21:45


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه این وزارتخانه فعالیت‌های متعددی دارد، گفت: می‌توان از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه در حوزه‌های مختلف وزارت ارشاد استفاده کرد.

به گزارش مهر، سید عباس صالحی غروب چهارشنبه در دیدار با آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت در حقیقت خدمت به دین و جامعه است و مسئولیت در عرصه وزارت وظیفه سنگین‌تری بر روی دوش ما می‌گذارد که باید مراقب باشیم در مسیری حرکت کنیم که دچار لغزش نشویم.

وی اظهار داشت: در ۱۰ روز اول آغاز به کار دولت دوازدهم که مصادف با هفته دولت شده است توفیق شد تا در قم خدمت مراجع و بزرگان برسم و از توصیه‌ها و سفارشات آن‌ها توشه‌ای برای ادامه فعالیت برداریم.

صالحی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هشت حوزه، فعالیت‌های خود را ارائه می‌دهد اظهار داشت: حوزه اول حوزه دین است که بخشی از مجموعه فعالیت‌های وزارت ارشاد معطوف به آن می‌شود و سازمان‌هایی چون اوقاف و امور خیریه، حج و زیارت و بنیاد امام رضا(ع) و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در این راستا فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: حوزه فرهنگ از دیگر عرصه‌های خدمت وزارت فرهنگ و ارشاد است که حوزه نشر و کتاب ادبیات، صنعت چاپ و نهادهایی چون کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور را شامل می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت‌های وزارت ارشاد در عرصه هنر و سینما نیز اظهار داشت: معاونت هنری در سه شاخه هنرهای تجسمی، تئاتر، سینما و موسیقی فعالیت می‌کند.

وی بیان داشت: وزارت ارشاد فعالیت‌های متعددی دارد و ۵ سازمان و ۸ حوزه کاری برای خود تعریف کرده است که با توجه به گستردگی فعالیت‌ها نیازمند راهنمایی مراجع و بزرگان هستیم که در این راستا می‌توان از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه در حوزه‌های مختلف استفاده کرد.


کد مطلب: 507026

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchiqnm-23nvvd.tft2.html?507026

الف
  http://alef.ir