هکرها به هالیوود هم رحم نمی‌کنند!

بخش دانش و فناوری الف،26 مرداد96

26 مرداد 1396 ساعت 10:33

پس از حمله سایبری به شرکت فیلم‌سازی Sony Pictures، این شرکت مجبور شد امنیت اینترنت خود را ارتقا دهد. حال، حمله هکرها به شبکه HBO یک بار دیگر امنیت اینترنتی ضعیف هالیوود را به چالش کشانده است.


کلیک؛ هفته گذشته گروهی از هکرها یکی از قسمت‌های سریال جنجالی «بازی تاج و تخت» را دزدیدند و به صورت آنلاین در اینترنت قرار دادند. در اوایل ماه آپریل هم هکرها توانستند یکی از سریال‌های معروف شرکت Netflix را سرقت کنند که پس از بررسی‌های به عمل آمده، مشخص شد ایراد از ضعف پیمانکاران این شبکه بود.

حملات سایبری اخیراً به یکی از بزرگ‌ترین معضلات هر صنعتی تبدیل شده است. اما صنعت هالیوود هم به دلیل دسته‌بندی‌ها، وجود افراد مختلف و کارهای بسیاری که از پیش‌تولید یک برنامه گرفته تا انتشار آن، از این قاعده مستثنی نیست. استودیوهای فیلم‌سازی هم به همین دلیل، بستری مناسب برای حملات سایبری هستند.

شبکه HBO در حال حاضر از تمامی کارکنان خود خواسته تا از کد احراز هویت دو فاکتوری استفاده و رمز عبور بسیار قوی برای دستگاه‌های خود درست کنند. این شبکه، کلاس‌های آموزشی با مبحث امنیت اینترنتی برای کارکنان خود برگزار می‌کند. اما یکی از مشکلات اساسی که هالیوود با آن درگیر است تعداد بالای نویسندگان و مترجم‌های آزاد است که اطلاعات بسیار زیاد شخصی و حساسی را در ایمیل‌های خود در اختیار دارند که همین دلیل، میزان نگرانی حملات سایبری را افزایش می‌دهد.

طبق گزارش‌های منابع آگاه، هکرها از این شبکه درخواست ۲۵۰ هزار دلار رشوه کرده بودند و این شبکه این مبلغ را با bitcoin پرداخت کرد.

حال این سؤال پیش می آید که با این حجم حملات سایبری که احتمالاً در آینده نیز شاهد آن هستیم، آیا شرکت‌های فیلم‌سازی باید به هکرها رشوه دهند؟

FBI قطعاً با این موضوع مخالف است و اعتقاد دارد پرداخت رشوه به هکرها، باعث تشدید حملات سایبری می‌شود. با پرداخت رشوه هیچ ضمانتی نیست که هکرها اسناد دزدی خود را پخش نکنند. البته بسیاری از شرکت‌ها معتقدند که پرداخت رشوه، بهتر از پخش فیلم‌هایشان است.

جالب است بدانید در حمله سایبری به شرکت Sony در سال ۲۰۱۴، پلیس رد هکرها را در کره شمالی پیدا کرد و پس از آن معلوم شد این حمله به دلیل ساخت فیلم تخیلی «The Interview» در این شبکه بود که در این فیلم، نقشه قتل کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را می کشند.


کد مطلب: 502823

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdchiinmx23nv6d.tft2.html?502823

الف
  http://alef.ir