سازمان دیدبان ایروارس: عملیات در موصل و رقه فاجعه است/ 750 کشته تنها در یک ماه

22 تير 1396 ساعت 9:36


سازمان دیدبان ایروارس(Airwars) اعلام کرد، نزدیک به 750 غیرنظامی در جریان حملات هوایی ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا در سوریه و عراق طی ماه ژوئن کشته شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیه الیوم، این سازمان که یک گروه ناظر غیر دولتی است و مقر آن در لندن واقع است افزود: عملیات نظامی در دو شهر رقه سوریه و موصل عراق «ویران کننده» و فاجعه بوده است.

طبق ارزیابی‌های این سازمان میانگین تعداد غیرنظامیان کشته شده در ماه ژوئن به رقمی مابین 529 و 744 تن می‌رسد که این رقم 50 درصد بیش از آمار کشته شدگان در ماه مه است. آمار اعلام شده از سوی این سازمان غیردولتی بسیار بیشتر از آمار اعلام شده از سوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش است که در ابتدای ژوئیه مدعی شد در عملیات نظامی در پایان سال 2014 تنها 603 غیر نظامی آن هم به طور اشتباه کشته شدند.

کریس وودز، رئیس این سازمان تصریح کرد: تشدید حملات موصل و رقه بخشی از این حجم خطرات است. هدفی که وزارت دفاع آمریکا مبنی بر نابودی داعش اعلام کرده است خطر بزرگتری برای غیرنظامیان است.

وی افزود: با وجود اینکه میزان خسارت‌های بسیار در جریان حملات در رقه و موصل پیش‌بینی شده بود اما نمی‌تواند تنها دلیل و توضیح برای کشته شدن این تعداد بسیار از قربانیان باشد که از طریق ناظران و سازمان‌های غیردولتی و آژانس‌های بین‌المللی از آن مطلع شدیم.


کد مطلب: 491781

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdch6znkz23nwqd.tft2.html?491781

الف
  http://alef.ir