عراقچی: برای اجرای تعهدات آماده ایم

27 مهر 1394 ساعت 15:52


 رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام و معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه درباره نخستین نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ گفت: "امروز اولین جلسه کمیسون مشترک با حضور کارشناسان و معاونین وزرای امور خارجه ایران و ۱+۵ تشکیل جلسه می‌دهند."

به گزارش تسنیم، سید عباس عراقچی در جمع خبرنگاران افزود: "کارشناسان ما البته در خصوص جزییات مطالب از دو روز گذشته کار خود را شروع کردند. هدف ما اولا تشکیل این کمیسیون مشترک و ثانیا اعلام شروع بکار این کمیسیون مشترک است."

وی ادامه داد: "بعد از آنکه مراحل طی شد و همانطور هم که در روز تصویب اعلام کردیم ،کمیسیون مشترک تشکل جلسه می‌دهد و مروری بر آخرین تحولات در خصوص گام‌های بعدی خواهیم داشت و در آخر هم در رابطه با اسنادی که باید آماده شوند از جمله موضوع اراک و موارد دیگر تصمیم‌گیری خواهیم کرد."

معاونان وزیران خارجه هفت کشور امروز در وین موجودیت نهادی را اعلام می‌کنند که تا سال‌ها مسئولیت نظارت بر اجرای برجام را به عهده دارد؛ کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ با کارگروه هایش.

قرار بود نخستین نشست این کمیسیون ماه گذشته در نیویورک برگزار شود ولی ایران و اروپا ترجیح دادند تا زمان طی مراحل قانونی و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی صبر کنند.

توماس شنون معاون وزیر خارجه امریکا که به تازگی بر کرسی وندی شرمن نشسته هم امروز عازم وین شده است.

سید عباس عراقچی پیشتر دستور کار نخستین نشست کمیسیون مشترک را "اعلام تشکیل کمیسیون، مرور آخرین تحولات برجام، مرور نحوه اجرای تعهدات طرفین در فاصله روز تصویب و روز اجرایی شدن" عنوان کرد.

وی گفت: "این کمیسیون یک روزه خواهد بود ولی کارشناسان ایران و ۱+۵ که از روز شنبه در وین کار خود را آغاز کرده و بحث های فنی اجرای برجام را پی گرفته اند، در صورت لزوم تا پایان هفته در وین خواهند ماند."

نتیجه کار کارشناسان به کمیسیون مشترک اعلام می شود ومعاونان درباره آن بحث خواهند کرد.


کد مطلب: 303086

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdch6xnx-23nvvd.tft2.html?303086

الف
  http://alef.ir