کلاهبرداری که از نام نمایندگان مجلس سوءاستفاده می کرد دستگیر شد

بخش خبری الف، 23 فروردین 95

23 فروردين 1395 ساعت 7:35


به گزارش الف به دنبال انتشار خبری مبنی بر کلاهبرداری فردی با استفاده از نام نمایندگان مجلس (از جمله دکتر احمد توکلی) و اعلام شکایت به مراجع قانونی، حراست مجلس شورای اسلامی اعلام کرد فرد کلاهبردار به نام قربانعلی-ن در یکی از شهرهای استان زنجان شناسایی و دستگیر شده است.

بر اساس این گزارش: نامبرده در حال حاضر در زندان مرکزی زنجان می باشد و پرونده وی تحت عنوان غصب عنوان و کلاهبرداری در حال رسیدگی است.

در بخشی از گزارش حراست مجلس خطاب به دکتر احمد توکلی نماینده مردم تهران آمده است:
از اواسط سال ۹۴ مکاتبات متعددی از سوی برخی شرکت ها و افراد حقیقی و حقوقی در خصوص تماس فردی به هویت نامبرده تحت عنوان جنابعالی و درخواست کمک و مساعدت به بیماران کلیوی نیازمند به این مرکز واصل گردید. مشارالیه در این مکالمات با سوءاستفاده از عواطف انسانی و همچنین غفلت مخاطبان خود کلاهبرداری های متعددی داشته و با ارائه شماره کارت های مختلف مبالغ قابل توجهی اخذ نموده است.

این مرکز پس از دریافت گزارش های واصله کلیه مکاتبات و حتی مکالمات تلفنی شکات را به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا اعلام و به صورت مستمر و با وصول گزارش جدید مراتب را پیگیری و کتباً به مرجع انتظامی مربوطه منعکس و به صورت تلفنی و حضوری نتایج پیگیری ها به اطلاع جنابعالی رسانده می شد.

با توجه به ازدیاد گزارش های واصله، این مرکز با اخذ دستور سرپرست دادسرای ناحیه ۱۲ تهران در شعبه یک بازپرسی دادسرای مورد اشاره در خصوص چاپ عکس متهم در جراید کثیرالانتشار جهت اقدامات بعدی در اختیار پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا قرار داد که خوشبختانه پس از پیگیری های مستمر این مرکز و اقدامات و تلاش های انتظامی به عمل آمده مجرم سابقه دار قربانعلی-ن در شهرستان ابهر استان زنجان شناسایی و دستگیر می گردد و در حال حاضر نیز در زندان مرکزی شهرستان زنجان به دلیل یاقی ماندن ایام حبس جرایم قبلی دوران محکومیت خود را سپری می نماید.

http://alef.ir/vdcg۳۳۹wtak۹wu۴.rpra.html?۳۳۶۷۶۴


کد مطلب: 344180

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdch6knxv23nkzd.tft2.html?344180

الف
  http://alef.ir