پوتین: از اتهام زنی به مسکو دست بردارید

13 خرداد 1396 ساعت 10:53


رئیس جمهوری روسیه می گوید هکرهایی که در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا مداخله کردند، اهل هر کشوری می توانند باشند پس بهتر است آمریکا اتهام زنی به روسیه را متوقف کند.

به گزارش مهر به نقل از فرانس ۲۴، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در اعتراض به تداوم اتهام زنی دموکرات های کنگره آمریکا مبنی بر دخالت روسیه در روند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این کشور، گفت: هکرهایی که سعی کردند در روند انتخاباتی سال گذشته آمریکا اخلال ایجاد کنند، می توانند به هرجایی تعلق داشته باشند.

وی در تکمیل این اظهارنظر افزود: هکرها می توانند از هر جایی اعم از روسیه، آسیا... و حتی آمریکا باشند.

پوتین افزود: به هر حال، این هکرها حتی می توانند ساکن آمریکا باشند و بعد خیلی ماهرانه و حرفه ای اتهام را متوجه روسیه کرده باشند. با کمی حساب و کتاب، برای ایشان خیلی راحت بود که این اطلاعات را منتشر کنند. بنابراین این کار را کردند و بعد آن را به روسیه نسبت دادند. آیا می توانید چنین موردی را تصور کنید؟ خوب من می توانم.

گفتنی است دموکرات های آمریکا پس از آنکه «هیلاری کلینتون» نامزد مورد علاقه شان از ورود به کاخ سفید محروم شد، انگشت اتهام را به سمت روسیه گرفته و مدعی شدند کرملین با هک منابع اینترنتی این حزب، نتیجه انتخابات آمریکا را به نفع پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه تغییر داده است.

در همین راستا، پوتین تاکید کرد این زیاده گویی های غیر مفید و مضر باید متوقف شود. وی در عین حال گفت: بار دیگر تکرار می کنم که این اتهام زنی به مثابه فرافکنی دعوای سیاست داخلی آمریکا به عرصه بین المللی است.

پوتین پیشتر نیز به دفعات اختلاف نظر پیرامون صحت ریاست جمهوری آمریکا را ناشی از دعوای حزبی بین دموکرات ها و جمهوریخواهان توصیف کرده بود.


کد مطلب: 478786

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdch66nk-23nqqd.tft2.html?478786

الف
  http://alef.ir