امیر کویت: کمک‌هایمان به لبنان متوقف نمی‌شود

23 مرداد 1396 ساعت 10:17


نخست‌وزیر لبنان در پی دیدارش با امیر کویت به شهروندان کشورش اطمینان داد که روابط لبنان و کویت از پرونده باند "العبدلی" و اتهامات وارده به حزب‌الله مبنی بر همکاری با این باند، تأثیر منفی نخواهد پذیرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاه، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان در جریان سفرش به کویت و دیدارش با صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر این کشور اقدامات باند العبدلی را محکوم و آمادگی خود را برای همکاری با دولت کویت برای حل این پرونده اعلام کرد.

یک منبع عالی‌رتبه کویتی مدعی شد که "تحقیقات امنیتی و قضایی دست داشتن حزب‌الله در تشکیل این باند و آموزش و مسلح کردن و برنامه‌ریزی برای اقدامات تروریستی ثابت کرده است."

صباح الاحمد الجابر الصباح در دیدار با حریری تأکید کرد که روابط کویت با لبنان تأثیر منفی از این پرونده نمی‌پذیرد و کمک‌های کویت به لبنان هرگز متوقف نخواهد شد.

وی افزود: زمانی که ما از لبنان حمایت می‌کنیم بر هیچ کسی منت نمی‌گذاریم و بین لبنانی‌ها تفاوت قائل نمی‌شویم چنان که زمان تجاوز اسرائیل به لبنان در ژوئیه ۲۰۰۶ ما از لبنان حمایت کردیم.

با اینکه دیدار حریری و امیر کویت کویت دوستانه و مثبت بود اما صباح الاحمد خشم خود را نسبت به "دست داشتن یک گروه لبنانی در برهم زدن ثبات کویت" ابراز داشت.

حریری نیز در پاسخ گفت: امنیت کویت بخشی از امنیت لبنان است و ما هرگز اجازه برهم زدن ثبات کویت را نمی‌دهیم.

عبدالعال القناعی، سفیر کویت در لبنان نیز مذاکرات میان امیر کویت و سعد الحریری را بسیار مثبت خواند و گفت: امیر کویت تأکید کرد که روابط میان دو کشور از اتفاقاتی که رخ داده تأثیر نخواهد پذیرفت.

در همین راستا، صباح خالد الحمد الصباح، وزیر خارجه کویت در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌ان لبنان گفت: سفر حریری به کویت مهم بود و دیدارهای او با امیر کویت و نخست وزیر این کشور نشان دهنده روابط مستحکم و قوی میان دو کشور است.

وی گفت: "ما امیدواریم که لبنان جوابی به یادداشت اعتراض‌آمیزی که درباره ارتباط حزب‌الله با عاملان باند العبدلی است، جواب بدهد. ما امیدواریم برادرانمان در لبنان بر لطمه نزدن به امنیت و ثبات کویت تأکید کنند."


کد مطلب: 501662

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdch-znmi23nv-d.tft2.html?501662

الف
  http://alef.ir