تضمین سرمایه‌گذاری‌های خارجی توسط دولت

18 آبان 1395 ساعت 21:36


معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با تاکید بر این که سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی به طور کامل از طرف دولت تضمین می‌شود، گفت:این مسئله حل شده و با حمایت دولت ایران سرمایه‌گذاران نباید نگران بازگشت سرمایه خود باشند.

به گزارش ایسنا، علیرضا دائمی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق با بیان این مطلب که دغدغه تامین امنیت سرمایه در بخش سرمایه‌گذاری خارجی مرتفع شده است، گفت: در جلسه‌ای که امروز در وزارت اقتصاد در خصوص حمایت از سرمایه سرمایه‌گذاران خارجی برگزار شد، مقرر شده تا دولت ایران برای طرح‌های دولتی تضمین کامل دهد و در بحث سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز با کمک بانک‌های عامل تضمین لازم صورت گیرد.

وی نگرانی شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی در خصوص تامین امنیت سرمایه را بی‌مورد خواند و افزود: این مسئله حل شده و با حمایت دولت ایران سرمایه‌گذاران نباید نگران بازگشت سرمایه خود باشند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با بیان این که واقعی شدن قیمت برق باعث خواهد شد تا مشکلات شرکت‌های تولیدی فعال در این صنعت مرتفع شود و آنان از توانایی بالای خود برای ارتقای صنعت برق بهره ببرند، اظهار کرد: بیشترین توقع شرکت‌های خصوصی از دولت این است که مطالبات آنان را به موقع پرداخت کند و شرایطی ایجاد کند تا آنها به تعادل مالی برسند.

دائمی با اشاره به این که در بسیاری از بخش‌های صنعت برق به خودکفایی کامل رسیده‌ایم، افزود: اگر دغدغه مالی بخش خصوصی تامین شود، این بخش می‌تواند در عرصه صنعت برق ایران و سایر کشورهای جهان موفق‌تر عمل کند.

وی تصریح کرد: صنعت برق ایران پتانسیل سرمایه‌گذاری در تمام بخش‌ها را دارد و به همین خاطر از حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در تمام بخش‌های صنعت برق استقبال می‌کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با اشاره به حضور گسترده شرکت‌های خارجی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق گفت: رشد چشمگیر صنایع وابسته به صنعت برق و الکترونیک در این نمایشگاه کاملا واضح بود و این مساله حکایت از آن دارد که اثرات رفع تحریم و اجرایی شدن برجام در کشور نمود پیدا کرده است.

دائمی ادامه داد: با افزایش همکاری و مشارکت صنایع، روابط ما با کشورهای دیگر نیز از تحکم و استواری بیشتری برخوردار خواهد شد.


کد مطلب: 411860

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdch-znkv23nz6d.tft2.html?411860

الف
  http://alef.ir