قاضی مقیسه: «بابک زنجانی» برای روشن شدن ادعای متهمان پرونده احضار شد

27 تير 1396 ساعت 13:11


قاضی مقیسه با بیان اینکه فقط بابک زنجانی و آن هم برای روشن شدن موضوع مورد ادعای متهمان احضار شده بود، گفت: با این فرد هیچ کاری در رابطه با پرونده نداریم مگر ادعایی که افراد مطرح می کنند.

به گزارش ایسنا، قاضی مقیسه در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه چهارم رسیدگی به اتهامات دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی در خصوص روند رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم پرونده گفت: این پرونده بعد از تایید حکم اعدام بابک زنجانی و نقض احکام دو متهم دیگر به شعبه 28 دادگاه انقلاب ارجاع شد. وی افزود: رسیدگی به اتهامات متهمان ردیف دوم و سوم پرونده آغاز شده و هم اکنون مشغول استماع دفاعیات متهمان هستیم. حکم مقتضی را بعد از رسیدگی به دفاعیات صادر می کنیم.

مقیسه تصریح کرد: مورد به مورد کیفرخواست را متهمین باید دفاع کنند، بعدا تصمیم لازم گرفته می شود. وی درباره احضار بابک زنجانی به شعبه 28 دادگاه انقلاب و اینکه آیا زیبا حالت منفرد هم به دادگاه احضار شده است؟ گفت: فقط زنجانی و آن هم برای روشن شدن موضوع مورد ادعای متهمان احضار شد و گرنه مساله خاصی نیست و حکم این فرد تایید شده است.

رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ابراز امیدواری کرد که زنجانی در راستای پرداخت مبالغ همکاری کند و اموال بیت المال بازگردد. وی اضافه کرد: با این فرد هیچ کاری در رابطه با پرونده نداریم، مگر ادعایی که افراد مطرح می کنند. مسئولان امر باید در مورد این فرد تصمیم بگیرند و امیدواریم در بازگرداندن اموال کمک کنند.

وی در خصوص غیرعلنی شدن جلسات آینده طبق خواسته متهم ردیف دوم، گفت: این موضوع بررسی می شود.


کد مطلب: 493365

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdch-xnkm23nwxd.tft2.html?493365

الف
  http://alef.ir