جنایت جدید عربستان در استان حجه یمن

4 آذر 1395 ساعت 13:19


در پی تازه‌ترین حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به یک منطقه در استان حجه یمن، شمار دیگری از شهروندان یمنی به شهادت رسیده و یا زخمی شدند.

به گزارش تسنیم به نقل از المنار، ائتلاف متجاوز سعودی صبح امروز مرتکب جنایت جدیدی علیه غیرنظامیان در منطقه عقاوه در بخش حیران در استان حجه یمن شد.

منابع محلی گفتند که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی دو بار خودروهای شهروندان در منطقه عقاوه را هدف قرار دادند که در پی آن شماری از شهروندان یمنی به شهادت رسیده و یا زخمی شدند و مجروحان برای مداوا به بیمارستان پزشکان بدون مرز منتقل شدند.

خبرگزاری انقلاب یمن نیز به نقل از یک منبع محلی در یمن، اعلام کرد جنگنده های متجاوز سعودی با دو حمله به خودروی حامل شهروندان در منطقه عقاوه از توابع حیران در استان حجه، 16 نفر را شهید و 12 را نفر مجروح کردند که حال اکثر مجروحان وخیم اعلام شده است.

بعد از اعلام پایان یافتن آتش‌بس 48 ساعته از سوی ائتلاف متجاوز سعودی، جنگنده‌های این ائتلاف حملات خود به مناطق مسکونی یمن را تشدید کرده‌اند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان جان باخته یا زخمی شده‌اند و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.
 
 


کد مطلب: 417403

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgzu9twak9qt4.rpra.html?417403

الف
  http://alef.ir