هادی ساعی: ورزشکاران شورا پاسخ اعتماد مردم را داده‌اند

22 دی 1394 ساعت 16:02


عضو شورای اسلامی شهر تهران در حضور وزیر ورزش و جوانان گزارشی از عملکرد ورزشی شورا ارائه داد و گفت: کار کردن در تهران به عنوان پایتختی که از نظر سرانه فضاهای ورزشی فقیر است، کار سختی است و آنقدر امکانات کم است که کارها به چشم نمی‌آید.

به گزارش ایسنا، هادی ساعی در دویست و بیست و ششمین جلسه رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در خصوص اقداماتی که مدیریت شهری در حوزه ورزش همگانی در سالهای اخیر انجام داده توضیح داد: زمانی که ما وارد شورای شهر تهران شدیم بودجه شهرداری در حوزه ورزش همگانی تنها ۹۰۰ میلیون تومان بود و برای سال بعد نیز درخواست یک میلیارد تومان را به شورا ارائه داده بودند.

وی اضافه کرد: در سال ۸۵ شورای شهر بودجه پیشنهادی یک میلیاردی شهرداری را به هشت میلیارد تومان افزایش داد و این افزایش هشت برابری بودجه ورزش همگانی حتی برای مجموعه شهرداری هم تعجب برانگیز بود.

این قهرمان سابق المپیک و جهان خاطرنشان کرد: ما در شورای شهر احساس می‌کردیم ورزش همگانی نیاز مبرم مردم تهران است و ورزش باید در سبد کالای مردم تهران قرار گیرد؛ بر این اساس تلاش کردیم سرانه ورزشی شهر تهران را افزایش دهیم. دوستان در شورا از آقای چمران به عنوان رئیس شورا و همچنین دوستان غیر ورزشی کمک کردند این اتفاقات خوب در شهر تهران بیافتد.

ساعی نمونه‌هایی را برشمرد و گفت: وقتی ما وارد شورای شهر تهران شدیم ورزش شهر تهران را یک شرکت اداره می‌کرد و با تلاش ما این شرکت تبدیل به یک سازمان شد و بودجه این سازمان نشان دهنده قرار گرفتن ورزش جزو اولویت‌های شهر و شهرداری تهران است.

این عضو شورا افزود: در سال‌های اول ورزش حتی جزو ۳۰ اولویت اول شهر تهران نبود. در سال‌های بعد بودجه ۱۲ میلیاردی و ۲۰ میلیاردی را برای این سازمان تصویب کردیم و از ۲۰ میلیارد تومان هشت میلیارد تومان را به ورزش بانوان اختصاص دادیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهر تهران جز فقیرترین شهرها از نظر سرانه ورزشی است بیان کرد: در حوزه عمرانی شهرداری هشت سال قبل تنها ۶۰ مجموعه ورزشی داشت اما امروز ۳۰۶ مجموعه سرپوشیده؛ ۵۶۰ مجموعه زمین چمن و فضاهای روباز ورزشی و همچنین ۵۶ مجموعه ورزشی اختصاصی برای بانوان دارد که این آمار نتیجه سیاست گذاری شورای شهر تهران بود که شهرداری نیز آن را اجرایی کرد.

ساعی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین کارهایی که ما در شورای شهر انجام دادیم موضوع تعرفه فضاهای ورزشی بود. امروز تعرفه مجموعه‌های ورزشی شهرداری یک سوم قیمت مجموعه‌های وزارت ورزش است و با شرایط اقتصادی امروز بحث تعرفه ورودی در جذب مردم به ورزش همگانی تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه مجموعه‌های واگذار شده به بخش خصوصی جزو مجموعه‌های فرامنطقه ای هستند؛ تصریح کرد: کار دیگری که امروز در شورای شهر داریم این است که شهرداری برای ساخت و ساز مجموعه های ورزشی هزینه نکند و به بخش خصوصی امتیازاتی را می‌دهیم که برای ساخت اماکن ورزشی راغب شوند و در این حوزه اتفاقات خوبی هم در شهر تهران افتاده است.

ساعی تصریح کرد: حضور ورزشی‌ها در شورای شهر باعث این اتفاقات خوب شده است. رای مردم به ورزشی‌ها نشان دهنده نیازی است که مردم تهران حس کرده‌اند و ورزشکاران شورا با این گزارش عملکرد نشان داده‌اند پاسخگوی اعتماد مردم تهران بوده‌اند.

وی تاکید کرد: البته این گزارش با توجه به حضور وزیر محترم ورزش و جوانان در شورا؛ تنها در حوزه‌های ورزشی ارائه شد و لازم به یادآوری نیست که ورزشکاران در حوزه‌های دیگر نیز کارهای بزرگی انجام داده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان اظهار امیدواری کرد که مردم شهر تهران و وزارت ورزش هم بتوانند از امکانات موجودبهره‌برداری کنند.


کد مطلب: 324091

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgyt9wqak9xz4.rpra.html?324091

الف
  http://alef.ir