حمیدرضا ترقی در گفتگو با الف:

روحانی مشی اعتدال را درچینش کابینه پیش گرفت/ در توانایی کابینه اقتصادی دولت جای تردید هست

بخش سیاسی الف،‌ ۲۱ مرداد ۹۶

21 مرداد 1396 ساعت 13:41


یک فعال سیاسی اصولگرا معتقد است کابینه پیشنهادی از نظر عدم گرایش سیاسی پر رنگ جناحی ، توقعات را براورده ساخته اما از نظر کار آمدی فکر نمی کنم که انتظارات را برآورده کرده باشد.

حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه اسلامی در گفتوگو با خبرنگار سیاسی الف پیرامون استراتژی آقای روحانی در چینش کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم گفت: بنظر می رسد آقای روحانی در چنش کابینه همان مشی اعتدالی را به عنوان یک اصل و عدم پذیرش سیاسی سهم خواهان را یک مبنا قرارداده از سویی با توجه به عملکرد غیر پاسخگو و ضعیف تیم اقتصادی دولت یازدهم تغییر در این حوزه را مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: اگرچه سن کابینه جوان نشده و یک سال پیرتر نیز شده ولی در حوزه اقتصادی تغییری بوجود آورده که باید دید نتیجه چه می شود و باید دید باتوجه به اینکه این افراد مستقیما در حوزه اقتصاد ورود نداشتند و بخش های فرعی این حوزه را دنبال می کردند آیا توانایی مقابله با جنگ اقتصادی دشمن را دارند یا خیر.

ترقی  در ادامه افزود: در دیپلماسی خارجی علی‌رغم اینکه به دیپلماسی اقتصادی نیاز جدی داشتیم و مشی دیپلماسی خارجی هم در دولت یازدهم نتیجه ای جز خسارت برای کشور نداشته باید دید علت عدم تغییر در این بخش چه بوده.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به قابل قبول نبودن عملکرد دولت یازدهم در حوزه مسکن گفت: در دولت یازدهم مشکل مسکن به بقیه مشکلات کشور افزوده شده و استمرار این روند بنظر نمی رسد که خیلی مورد قبول مجلس هم واقع شود.

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری در حکم تنفیذ بر دولت قوی و جهادی تاکید داشتند که بتواند در عرصه های اقتصادی، فرهنگی ، دفاعی و در حفظ هویت اسلامی- انقلابی کوشا باشد و با ترفندها و بهانه جویی های دشمن مقابله بکند، اما در این اشخاص روحیه جهادی کم می‌بینیم و افراد توانمند و قوی در حوزه های مختلف خیلی مشاهده نمی شود.

عضو حزب موتلفه اسلامی در پایان پیرامون رای اعتماد مجلس به کابینه پیشنهادی گفت :من فکر می‌کنم با لابی های صورت گرفته بالای هفتاد درصد موفق به کسب رای اعتماد از مجلس خواهند شد.


کد مطلب: 501094

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgyq9ntak9zz4.rpra.html?501094

الف
  http://alef.ir