کلینتون و داعش از یک منبع کمک مالی می‌شوند/ ترامپ در انتخابات پیروز نمی‌شود

14 آبان 1395 ساعت 12:27


موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس در مصاحبه‌ای افشا کرد که کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و داعش از یک منبع مالی تغذیه می‌شوند.

به گزارش ایسنا، جولیان آسانژ، موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس در مصاحبه‌ای با خبرگزاری راشاتودی گفت: هیلاری کلینتون، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از جان پودستا، مشاور باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا خواسته بود تا به عربستان و قطر که به داعش کمک مالی می‌کنند، فشار وارد آورد.

آسانژ گفت: به عقیده من افشای این نامه‌ها و ایمیل‌ها متعلق به هیلاری کلینتون بسیار مهم هستند. تحلیلگران و حتی دولت آمریکا حالا می‌دانند که برخی از اشخاص برجسته سعودی به داعش کمک می‌کنند و از این گروه تروریستی حمایت مالی به عمل می‌آورند و این پادشاهان از پول نفت برای سرپوش گذاشتن بر روی کارهای خود استفاده می‌کنند تا به آنچه می‌خواهند، برسند. اما ایمیل های افشا شده نشان داد که دولت ریاض و دولت قطر به داعش کمک می‌کنند.

آسانژ در این مصاحبه که در ساختمان سفارت اکوادور در لندن صورت گرفت، در پاسخ به سوالی درباره این مساله که عربستان، قطر، مراکش و بحرین به ویژه دو کشور نخست به بنیاد کلینتون کمک مالی می‌کنند، گفت:‌ در دوران وزارت خارجه هیلاری کلینتون، توافق‌نامه‌های فروش گسترده سلاح به عربستان امضا شده است که بزرگترین توافق محسوب می‌شود و ارزش آن بیش از 80 میلیارد دلار است.

موسس وبسایت ویکی لیکس همچنین گفت: کشورهایی که نامشان برده شد بزرگترین و اصلی ترین کمک‌کننده‌های مالی به بنیاد کلینتون هستند.

آسانژ در پاسخ به سوالی درباره اتهامات گسترده علیه وی و وبسایش در افشاگری و کار کردن به نفع دونالد ترامپ، کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، این اتهامات را بی پایه و اساس خواند و گفت: تحلیل من این است که ترامپ نمی‌تواند در این انتخابات پیروز شود. بانک‌ها، کمپانی‌های تسلیحات سازی، پول‌های خارجی و نهادهای اطلاعاتی همگی از هیلاری کلینتون حمایت می‌کنند و شانسی برای پیروزی ترامپ نیست. حتی رسانه‌ها و خبرنگاران هم از هیلاری کلینتون حمایت می‌کنند.


کد مطلب: 410130

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgwz9tzak9qq4.rpra.html?410130

الف
  http://alef.ir