6 ماده غذایی که بعد از ورزش کاهش وزن را تسریع می‌کند

9 بهمن 1395 ساعت 12:19


تغذیه بعد از ورزش بسیار مهم است. باید بعد از ورزش، موادغذایی خاصی به بدن وارد شود تا عضلات ترمیم شوند و قند خون متعادل می‌شود. تغذیه مناسب بعد از ورزش باعث ریکاوری بهتر می‌شود و سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، می‌توانید غذایی که بعد از ورزش می‌خورید را طوری انتخاب کنید که کاهش وزن شما سرعت بگیرد و عضلات مواد غذایی لازم را دریافت کنند.

غذاهایی که بعد از ورزش کاهش وزن را تسریع می‌کنند عبارتند از:

نان کامل، گوشت بوقلمون و سبزیجات:

می‌توانید یک ساندویچ کوچک با نان کاملی درست کنید که در آن گوشت بوقلمون و سبزیجات باشد. این غذا کربو هیدرات لازم و فیبر را تامین می‌کنند. خوردن این غذا قند خون را متعادل می‌کند و انرژی بدن را تامین می‌کند. با خوردن این میان وعده پرخوری شما بعد از چند ساعت کم‌تر می‌شود. گوشت بوقلمون حاوی پروتیین کافی است و به  ترمیم عضلات کمک می‌کند.

2. بادام و پرتقال:

بادام حاوی پروتیین و چربی سالم است. پرتغال کربوهیدرات، ویتامین C و آب کافی به بدن می‌رساند. با خوردن این میان وعده ویتامین و مواد معدنی بدن را تامین می‌کند.

3. اسموتی، آووکادو، توت و پودر پروتیین

اسموتی قابل هضم است. اسموتی باعث می‌شود که در مدت طولانی احساس سیری کنید. آووکادو احساس گرسنگی را کم‌تر می‌کند. چربی سالمی که در آووکادو وجود دارد کارایی مفاصلی را کم‌تر می‌کند. قرار دادن شاتوت یا توت سیاه یخ‌زده در اسموتی باعث می‌شود که آنتی اکسیدان بدن تامین شود.

4. ماهی سالمون، روغن زیتون، کرفس و انگور:

سالمون امگا سه دارد و باعث می‌شود که التهاب عضلات و سوزش آن‌ها بعد از ورزش کاهش یابد. خوردن چربی سالم باعث می‌شود که سوخت و ساز بیش‌تر شود و بدن چربی بیش‌تری بسوزاند. کرفس و انگور کربوهیدرات و فیبر لازم را تامین می‌کنند.

5. تخم مرغ، لوبیای سیاه و فلفل دلمه:

می‌توانید از این ترکیب برای صبحانه استفاده کنید. لوبیای سیاه کربوهیدرات و فیبر دارد. فلفل دلمه‌ای نیز ویتامین C را تامین می‌کند. تخم مرغ حاوی پروتیین کافی است و از پرخوری جلوگیری می‌کند. می‌توانید تخم مرغ را آب پز کنید.

6. گرانولا:

گرانولا میان وعده مناسبی است. می توانید گرانولا را با ماست ترکیب کنید و مصرف کنید. این ترکیب پروتیین و کربوهیدرات را تامین می‌کند.


کد مطلب: 439832

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgwy9txak9w74.rpra.html?439832

الف
  http://alef.ir