ویزای یک ساله آذربایجان برای ایرانی ها

6 آبان 1395 ساعت 17:33


رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و آذربایجان گفت: طبق رایزنی‌های صورت گرفته با مسئولان کشور جمهوری آذربایجان به‌زودی ویزای یک ساله برای بازرگانان ایرانی به منظور تردد به کشور جمهوری آذربایجان صادر می‌شود.

به گزارش تسنیم از اردبیل، بهروز پورسلیمان ظهر امروز در جلسه نشست خبری با خبرنگاران پیرامون تشریح اهداف سفر هیئت اقتصادی استان اردبیل به روسیه، داغستان و جمهوری آذربایجان اظهار داشت: سفر هیئت اقتصادی به این مناطق تلاش جدی مسئولان استان اردبیل بود که نشان دادند عزم ورود به بازارهای جهانی و فعالیت در حوزه صادرات کشورهای خارجی بسیار حائز اهمیت بوده چرا که کشورهای جمهوری آذربایجان و روسیه به عنوان بازار مناسبی برای عرضه محصولات تولید شده در اردبیل قلمداد می‌شوند.

وی بیان کرد: در سال‌های گذشته میزان تجارت استان اردبیل به ویژه با کشور روسیه بسیار کاهش داشته که در سفر به این کشور با مجموعه فعالان اقتصادی و مسئولان تجاری کشور روسیه جلسه داشتیم تا با این جلسات بتوانیم به بازارهای خارجی ورود پیدا کنیم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: جلسه با کنفدراسیون صنعتگران و مبتکران مسکو یکی از جلسات مهم ما در روسیه بود که قرار شد اعزام و پذیرش هیئت‌های اقتصادی به طور مداوم بین استان اردبیل و این مجموعه برقرار باشد و جلسه با اتاق بازرگانی ولگاگراد نیز از دیگر دیدارهای ما در روسیه بود که در آینده نزدیک با سفر هیئتی از این شهر به اردبیل بحث خواهرخواندگی این دو شهر امضا می‌شود.

پورسلیمان تصریح کرد: طبق جلساتی که با مسئولان شهر ولگاگراد داشتیم قرار شد که محصولات تولید شده در استان اردبیل در این شهر به نمایش گذاشته شود و در جلسه با اتاق‌های بازرگانی مسکو و روسیه نیز خوشبختانه دفتر تجاری ایران در مسکو و بزرگترین و مدرن‌ترین مجتمع عرضه مواد غذایی این شهر افتتاح شد.

وی اظهار کرد: در این راستا و برای حضور شرکت‌های تولیدی و کارخانه‌ها و نیز محصولات اردبیل در این دفتر تجاری فرم فراخوان برای مشارکت فعالات اقتصادی و صادر کنندگان اردبیل ارائه می‌شود تا با حضور در این مراکز بتوانند محصولات خود را در دفتر تجاری ایران در مسکو به نمایش بگذارند.

رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و آذربایجان گفت: در سفر به جهموری آذربایجان دیدارهای بسیار خوب و در سطح بالایی بین استاندار اردبیل و مسئولان کشور آذربایجان برگزار شد که در راستای نتایج این جلسات دفتر تجاری ایران در آذربایجان و باکو افتتاح شد و تشکل‌های صادراتی استان اردبیل و سایر استان‌ها می‌توانند از این دفتر به منظور عرضه محصولات خود استفاده کنند.

پورسلیمان افزود: یکی دیگر از دستاوردهای این سفر رایزنی با مقامات آذربایجان برای صدور ویزای یک ساله به بازرگانان ایرانی است تا برای تردد به کشور جمهوری اسلامی ایران با کمترین مشکل بتوانند سفرهای تجاری خود را انجام دهند.

وی بیان کرد: در قالب برگزاری جلسات مختلف مقامات جمهوری آذربایجان قول داده‌اند که در راستای صدور ویزا در گمرکات خروجی شهر آستار و بیله‌سوار اقدامات لازم را انجام دعند تا صدور ویزا برای ایرانی‌ها از این گمرکات انجام شده و بتوانند به راحتی به جمهوری آذربایجان سفر کنند.


کد مطلب: 407332

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgwu9txak9zw4.rpra.html?407332

الف
  http://alef.ir