مردم روسیه به کدام مسائل سیاسی علاقه‌مند هستند؟

9 شهريور 1396 ساعت 20:57


 ۵۳ درصد از شهروندان روس به سیاست علاقه خاصی ندارند، ولی محبوبترین موضوعات برای آنها اوضاع اوکراین و روابط با آمریکاست.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، بر اساس اطلاعاتی که در نتیجه نظرسنجی صورت گرفته از سوی بنیاد «سنجش افکارعمومی» روسیه منتشر شده، بیش از نیمی از مردم روسیه (یعنی دقیقا 53 درصد آنها) به مسائل سیاسی علاقه‌ای ندارند، البته در عین حال محبوبترین موضوعاتی که در جمع خانواده و دوستان خود از آن صحبت می‌شود، اوضاع اوکراین و روابط روسیه با آمریکاست.

بر اساس این اطلاعات، در میان افرادی که به مباحثات سیاسی علاقه مندند 58 درصد شهروندان، مسائل مربوط به سیاست روسیه را در گفتگوهای روزانه خود بررسی می کنند. موضوع مورد علاقه آنها نیز اوضاع اوکراین و روند تحولات پیرامون روابط مسکو و واشنگتن است. در عین حال 41 درصد از سئوال شوندگان، اصلا مسائل مربوط به سیاست روسیه را بررسی نکرده، 36 درصد تنها گاهی اوقات و 22 درصد هم بندرت این کار را انجام می دهند.

بر اساس این نظرسنجی، بعد از مسائل اوکراین و روابط با آمریکا، هم مهمترین موضوعات مورد بررسی در گفتگوهای شهروندان روسی با دوستان و اعضای خانواده خود، اوضاع سوریه، مسئله شبه جزیره کریمه، وضعیت اقتصادی روسیه، رشد قیمتها و بیکاری و همچنین اقدامات "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه و فعالیت مخالفان دولت است.

در این نظرسنجی 1800 نفر افراد بالاتر از 18 سال در 104 نقطه مسکونی در مناطق مختلف فدراسیون روسیه شرکت کرده بودند.


کد مطلب: 507133

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgwu9nwak9zq4.rpra.html?507133

الف
  http://alef.ir