گرد و غبار در آبادان به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

3 خرداد 1396 ساعت 14:38


میزان غلظت گرد و غبار در آبادان در ساعت ۱۳ امروز به میزان ۲۲ و برابر حد مجاز رسید.

به گزارش مهر، بر اساس اعلام اداره حفاظت محیط زیست آبادان، پدیده گرد و غبار در ساعت ۱۳ امروز چهارشنبه به میزان سه هزار و ۲۹۰ میکروگرم بر متر مکعب یعنی ۲۲ برابر حد مجاز رسید.

میزان عادی ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

سید احمد موسوی آزاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان در گفت وگو با خبرنگار مهر، میزان آلودگی و غلظت گرد و خاک در هوای شهر آبادان را سه هزار و ۲۹۰ میکروگرم بر متر مکعب عنوان کرد.

موسوی آزاد در ادامه افزود: با توجه به شرایط آلودگی هوا به شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان، بیماران قلبی و تنفسی توصیه می شود تا از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان، استفاده از ماسک را برای افرادی که ناچار به تردد در سطح شهر هستند را توصیه کرد.

توصیه می شود؛ بیماران قلبی و ریوی در این شرایط ضمن مصرف به موقع داروهای خود، به هیچ وجه در معرض هوای بیرون قرار نگیرند و از منزل تا برطرف شدن کامل آلودگی هوا بیرون نیایند. همچنین افرداد عادی در صورت کار ضروری داشتن و نیاز به خروج از منزل، حتما از ماسک استاندارد (ماسکهای مخصوص گرد و غبار) استفاده کنند.

بهترین نوع ماسک استاندارد برای حفاظت از سلامت خود در برابر گرد و غبار و ریزگردها و جلوگیری از ورود آنها به بدن، ماسکهای دسته(ماسک مخصوص گردوغبار) است که در داروخانه های سطح شهرهای خوزستان موجود است. در چنین شرایطی، سعی کنید مصرف شیر و سایر لبنیات را افزایش دهید.

با توجه به کاهش میدان دید در شرایط گرد و غبار، اگر بنا بر ضرورت در جاده و در حال رانندگی هستید، ضمن رعایت کامل قوانین، با دقت و سرعت مطمئنه رانندگی کنید. در هنگام رانندگی، ضمن مطمئن شدن از بسته بودن کامل پنجره های خودرو،  تهویه مطبوع خودروی خود را در حالتی قرار دهید که هوای بیرون وارد نشود.


کد مطلب: 475436

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgwn9t3ak9ut4.rpra.html?475436

الف
  http://alef.ir