قابلیت جدید اندروید ۸ (اوریو)

بخش دانش و فناوری الف،6 شهریور96

6 شهريور 1396 ساعت 12:29

جدیدترین نسخه اندروید ۸ (اوریو) این اجازه را به کاربران می‌دهد تا بتوانند فعالیت پس زمینه اپلیکیشن های فعال را محدود کنند.


به گزارش ایسنا، هفته پیش که گوگل از جدیدترین نسخه اندروید ۸ با نام اندروید اوریو رونمایی کرد، قابلیت‌های جدیدی هم به این نسخه افزوده شده است.  

اندروید ۸، برروی میزان مصرف باتری گوشی توجه ای ویژه ای دارد و این امر موجب شده تا کاربران در این نسخه بتوانند فعالیت اپلیکیشن و برنامه‌های پس زمینه را محدود کنند و بدین ترتیب میزان مصرف باتری گوشی خود را کاهش دهند.

با فعال‌سازی این قابلیت جدید  (Background Execution Limit)، سیستم‌عامل جدید اندروید برای فعالیت پس ‌زمینه‌ اپلیکیشن‌ها، محدودیت‌های جدیدی اعمال می‌کند. البته بطور پیش‌ فرض، این قابلیت برای آن دسته از اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهایی که اندروید ۸.۰ از آنها پشتیبانی می کند، فعال است اما کاربران می توانند در صورت نیاز، آن را برای اپلیکیشن‌های قدیمی‌تر هم فعال‌سازی کنند.

برای فعال‌سازی این قابلیت، کاربران باید وارد تنظیمات دستگاه شده سپس در فهرست اپلیکیشن‌ها رفته و در صفحه‌ی اپلیکیشن مورد نظر، گزینه‌ی Battery usage را انتخاب کنند. سپس گزینه‌ی "فعالیت پس‌زمینه" یا (Background activity) را روشن کنید. لازم به ذکر است که این قابلیت، برخلاف نامش، فعالیت پس‌ز