آیا سرطان پروستات قابل تشخیص است؟

26 مرداد 1395 ساعت 15:12


دبیر اجرایی نخستین سمینار استانی تازه‎های سرطان پروستات در مازندران با بیان اینکه سرطان پروستات قابل تشخیص و درمان است، گفت: یکی از راه‌های جلوگیری از این بیماری، انجام سالانه معاینه و تست خون در مردان بالای ۵۰ سال است.

مسعود قربانی امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برگزاری نخستین سمینار تازه‌های سرطان پروستات به‎منظور آشنایی با جدیدترین یافته‌ها در شناخت و درمان سرطان پروستات اظهار کرد: این همایش با همکاری انجمن اورولوژی ایران شاخه تبرستان و با شرکت متخصصانی از مازندران، گیلان، گلستان، سمنان و سایر استان‌های همجوار با هدف ارائه تازه‎های درمان سرطان پروستات، آشنایی پزشکان و ارتقای سطح دانش بومی به میزبانی مازندران برگزار می‎شود.

وی با بیان اینکه سرطان پروستات، دومین بیماری شایع پس از سرطان پوست در مردان است، افزود: این بیماری قابل کشف و درمان است، تعداد زیادی از مردان نیز با این بیماری درگیر می‎شوند و از این نظر دارای اهمیت است.

دبیر اجرایی نخستین سمینار استانی تازه‎های سرطان پروستات گفت: اساتید و متخصصانی از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران به‌طور خاص در رشته اورولوژی، به همایش یادشده دعوت شده‌اند و برنامه توسط دانشگاه‎های مختلف به‎صورت پنل برگزار می‎شود.

قربانی با بیان اینکه احتمال ابتلا به سرطان پروستات با بالا رفتن سن افزایش پیدا می‌کند، افزود: افزایش سن و وراثت مهم‌ترین عوامل ایجاد این بیماری بوده و راه جلوگیری از آن به دلیل پیشرفت‌های خوبی که به‎دست آورده‎ایم، به شکل کشف زودهنگام است که نتایج بسیار خوبی داشته و بیماری در ابتدا تشخیص داده و درمان می‌شود.

وی با این توضیح که بزرگ شدن پروستات با افزایش سن اتفاق می‌افتد و سرطانی‎شدن با بزرگ شدن پروستات متفاوت است، تصریح کرد: سرطان پروستات علائم خاصی دارد که با انجام معاینه و آزمایش خون، تشخیص قاطع داده می‌شود، لذا به مردان بالای ۵۰ سال توصیه می‎شود که سالانه آزمایش خون و معاینات مربوط به تشخیص سرطان پروستات را انجام دهند.


کد مطلب: 382079

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgux9wyak97z4.rpra.html?382079

الف
  http://alef.ir