۲۰ هزار نفر در نوبت خدمت به زائران امام رضا(ع)

22 خرداد 1395 ساعت 10:00


20هزار نفر در نوبت خدمت به زائران امام رضا (ع) قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تولیت آستان قدس رضوی در جمع خدمتیاران معاونت اماکن متبرکه و امور زائرین آستان قدس رضوی گفت: با توجه به اینکه بیش از ۲۰ هزار نفر در نوبت خدمت در بارگاه منور رضوی قرار دارند، درصدد هستیم با بازنگری در آیین نامه خدمت، شرایط خادمی را برای همه مشتاقان خدمت به آن حضرت فراهم کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: خدمت به خیل عظیم زائران با فرهنگ‌ ها و ملیت‌ های مختلف آن هم با گستره عظیم و متنوع از خدمات، بدون شک کاری دشوار است اما زمانی این کار دشوار برای خادمان، آسان و شیرین می‌ شود که آنان احساس کنند حضرت امام رضا (ع) گوشه چشم و عنایتی به آنان دارند بنابراین همه خستگی ‌ها جای خود را به شادی و لذت های معنوی می ‌دهد.

او با تاکید بر ضرورت تکریم زائران بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) گفت: در محضر امام رئوف، خادمان و خدمتگزاران رضوی باید در مهر، محبت، مهربانی و سیر و سلوک، جلوه رافت آن حضرت باشند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خدمت در بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) را موهبتی الهی و افتخاری بزرگ برشمرد و افزود: لازمه‌ خدمت در این آستان مقدس، عشق و دلدادگی به ساحت کبریایی آن حضرت است.

وی رعایت نظم در امور اجرایی حرم مطهر رضوی را ضروری دانست و بر رعایت انضباط کاری برای خدمت رسانی بهتر به زائران تاکید کرد.
هم اکنون حدود ۳۰ هزار مرد و زن به عنوان خادم در حرم مطهر رضوی خدمت می کنند.


کد مطلب: 361144

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgtq9wtak93q4.rpra.html?361144

الف
  http://alef.ir