قاسمی خبر روزنامه سعودی را تکذیب کرد

15 مهر 1395 ساعت 21:11


سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر روزنامه سعودی الوطن درباره سفر معاون وزیر خارجه به صنعا را تکذیب کرد و گفت: خبرسازی‌های رسانه‌های سعودی در حالی صورت می‌گیرد که مسیر صنعا چند ماهی است بسته است.

بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با فارس درباره خبر روزنامه سعودی الوطن که مدعی شده حسین جابری‌انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران اوایل هفته جاری سفری کوتاه به صنعا پایتخت یمن داشته و با رهبران انصارالله دیدار کرده، ضمن تکذیب این خبر تصریح کرد: انتشار این اخبار در راستای فرافکنی‌های پرشمار ریاض در پی شکست‌های مکرر و پی در پی آنها در تهاجم نظامی به یمن صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: خبرسازی‌های رسانه‌های سعودی در حالی صورت می‌گیرد که مسیر صنعا چند ماهی است بسته است و عربستان حتی به اتباع یمنی اجازه سفر به صنعا را نمی‌دهد.

روزنامه «الوطن»، عربستان در شماره روز پنجشنبه 10 اکتبر (امروز 15 مهر) مدعی شد « جابر انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران اوایل هفته جاری سفر کوتاهی به «صنعا» پایتخت یمن داشته است.

این روزنامه به نقل از یک منبع آگاه مدعی شده که جابری انصاری اوایل هفته جاری با رهبران انصارالله در صنعا دیدار کرده و بر حمایت ایران از این گروه تأکید کرده است.

الوطن همچنین معاون وزیر خارجه ایران را به تحریک انصارالله در ادامه درگیری‌ها و عدم همکاری با تلاش‌های بین‌المللی برای حل بحران یمن متهم کرده و افزوده: جابری انصاری از حوثی‌ها [انصار الله] خواسته هرچه سریعتر از تشکیل دولت جدید با همکاری انصارالله و کنگره مردمی خبر دهند.

به گزارش فارس، جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که تجاوز عربستان به یمن یک خطای راهبردی و مخل امنیت منطقه است و تهران هیچ دخالتی در امور داخلی یمن نداشته و ندارد.


کد مطلب: 399819

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgqy9wyak9y74.rpra.html?399819

الف
  http://alef.ir