حمله هواپیماهای روسیه به داعش از هزار کیلومتری

14 تير 1396 ساعت 23:13


وزارت دفاع روسیه اعلام کرد سه انبار بزرگ تروریست ها و همچنین مقر فرماندهی آنها در حوالی شهر عقیربات منهدم شدند. این حمله موشکی با استفاده از موشک های کروز پیشرفته Х-101 از فاصله حدود هزار کیلومتری صورت گرفت. بررسی ها نشان داد که ضربات بطور دقیق به اهداف مورد نظر وارد شده است.

به گزارش العالم، هواپیماهای استراتژیک موشک‌انداز توپولف95 ام اس روسیه به مواضع تروریست ها داعشی در مرزبین استان های حماه و حمص سوریه حمله کردند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد سه انبار بزرگ تروریست ها و همچنین مقر فرماندهی آنها در حوالی شهر عقیربات منهدم شدند. این حمله موشکی با استفاده از موشک های کروز پیشرفته Х-101 از فاصله حدود هزار کیلومتری صورت گرفت. بررسی ها نشان داد که ضربات بطور دقیق به اهداف مورد نظر وارد شده است.

خاطرنشان می شود که هواپیماهای استراتژیک روسی از فرودگاه نظامی انگلس، واقع در خاک روسیه پرواز کرده و سوخت گیری مجدد آنها در آسمان انجام شده است. جنگنده های سوخو30 اس ام و سوخو35 اس از فرودگاه نظامی حمیمیم سوریه، هواپیماهای توپولف95 ام اس را همراهی می کردند. همه هواپیماهای روسیه پس از اجرای ماموریت رزمی خود به فرودگاه های محل استقرار خود بازگشتند.

برد موشک های هواپایه کروز Х-101 حدود 4500 کیلومتر است و هر هواپیمای توپولف95 ام اس قادر به حمل هشت فروند از آنها است.
 


کد مطلب: 489512

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgqy9txak97n4.rpra.html?489512

الف
  http://alef.ir