ممنوعیت ارائه بخشی از دروس در کلاس‌های تابستانی

4 خرداد 1394 ساعت 14:04


سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اعلام خبر ابلاغ دستور العمل ثبت نام مدارس غیر دولتی در سال تحصیلی ۹۴ – ۹۵ شهر تهران گفت: دریافت هر گونه وجه یا تعهد تحت عناوین مختلف به جز شهریه مصوب ممنوع است.
 
به گزارش میزان، مسعود ثقفی  با اعلام خبر ابلاغ دستور العمل ثبت نام مدارس غیر دولتی در سال تحصیلی ۹۴ – ۹۵ شهر تهران اظهار کرد: بر اساس این دستورالعمل شهریه ابلاغی شامل تمام فعالیت های مصوب آموزشی و فوق برنامه است و دریافت هر گونه وجه یا تعهد تحت عناوین مختلف به جز شهریه مصوب ممنوع است.

ممنوعیت دریافت هزینه‌های خدمات اضافه


وی با تاکید بر این که دریافت سایر هزینه ها از قبیل سرویس ایاب و ذهاب، تغذیه و فعالیت هایی مانند اردوهای علمی، تفریحی، فرهنگی و آزمون های پیشرفت تحصیلی و غیره پیش از آغاز سال تحصیلی جدید مجاز نیست، تصریح کرد: هزینه این قبیل خدمات که استفاده از آنها نیز به طور کامل اختیاری است، در صورت پیشنهاد انجمن اولیا و مربیان و تایید اداره آموزش و پرورش پس از آغاز سال تحصیلی مجاز خواهد بود.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: همچنین شرکت در فعالیت های تابستانی مدارس غیر دولتی به طور کامل اختیاری است و ارائه بخشی از دروس اصلی پیش از آغاز سال تحصیلی دراین کلاس ها ممنوع است.

ضرورت تنظیم قرارداد با ولی دانش آموز

ثقفی با بیان این که مدیران مدارس باید نسبت به تنظیم قرارداد دریافت شهریه با ولی دانش آموز مطابق نمونه قرارداد ابلاغی اقدام کنند، تاکید کرد: مدیران باید یک نسخه از قرارداد را پس از تکمیل به ولی دانش آموز تحویل دهد.

ارائه پوشاک و لوازم و التحریر مدارس ممنوع است

این مقام مسئول با اشاره به این که ارائه هر گونه پوشاک و لوازم و التحریر مدارس ممنوع است، خاطرنشان کرد: مدیران مدارس موظف به نصب میزان شهریه ابلاغی به همراه فهرست کلی فعالیت ها در قالب شهریه ابلاغی در محل ثبت نام و در معرض دید ولی دانش آموز هستند.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در پایان تاکید کرد: در صورتی که هر یک از اولیا دانش آموزان به مواردی مغایر با موارد اعلام شده مواجه شدند می توانند مراتب را به واحد ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات آموزش و پرورش حضوری یا از طریق تلفن ۸۸۹۶۴۰۰۶ یا مراجعه به سایت www.tehranedu.ir اعلام کنند.


کد مطلب: 272756

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgnx9x3ak9uu4.rpra.html?272756

الف
  http://alef.ir